Šokantna završnica – Vaterpolisti Primorja EB poraženi od Radničkog pogotkom u zadnjoj sekundi

Uz veliku dozu otpora Šumadinci golovima Stanojevića i Frolowa poravnjavaju rezultat na 9:9, a nakon neuspjelog taktičkog manevra riječke ekipe sa sedam igrača u napadu, posljednja lopta u posljednoj sekundi završava u golu Primorja za slavlje Radničkog.

Rijeka – Primorjaši su sa zvukom sirene ispustili bod na Kantridi, bod koji je označio cijelu utakmicu izjednačenosti i velike borbenosti i srčanosti riječkih igrača. Dramatičnih dvadeset sekundi posljednje četvrtine obojalo je finalni rezultat koji ide na korist Radničkog, ali uz iznimnu borbenost i pohvalu Primorjašima.

Utakmica e od početka krenula u izjednačenom tonu, a Radnički se tokom dvije četvrtine popeo na “plus dva” koje su vrlo brzo prizemljili kapetan Rakovac i Tkač za izjednačenje. Dva vezana gola Lobova povisilo je kragujevčane na ponovnih 2:4. Brubnjak brzo smanjuje golom na 3:4. Golom kragujevačkog igrača Dinoa na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 3:5

Drugo poluvrijeme ove iznimno zanimljive utakmice započeto je Paparićevim poravnavanjem na minus jedan (4:5), a uz pogodak Frolowa (4:6), ostatak četvrtine uz pogodak kapetana Radničkog Tomaševića bio je u znaku Primorja. Redom su zabijali Brubnjak, Vrlić, Augusti, a Rakovac je odveo brojnu riječku publiku na odmor prije posljednje četvrtine s jednim golom prednosti nad gostima (7:6).

Matirajući udarac Maroša Tkača doveo je riječku momčad četiri minute i dvadeset sekundi na vodstvo od plus dva 9:7. No uz veliku dozu otpora Šumadinci golovima Stanojevića i Frolowa poravnjavaju rezultat na 9:9, a nakon neuspjelog taktičkog manevra riječke ekipe sa sedam igrača u napadu, posljednja lopta u posljednoj sekundi završava u golu Primorja za slavlje Radničkog.

– Našim dečkima unatoč finalnom rezultatu iznimno čestitamo – ponosni smo, kazali su iz riječkog kluba.