Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi u Zagrebu

Autor: Anto Ravlić 10.02.2022

adria_oil_skrljevo-93278

Minutu i pol prije kraja, pri rezultatu 85:80, Adria Oil Škrljevo nije iskoristilo kontru.

Zagreb - Košarkaši Adria Oil Škrljeva izgubili su u Zagrebu od Cibone 81:87. Žilavi gosti pružili su jak otpor, do samog kraja držali domaćina u rezultatskoj neizvjesnosti, u zaostaloj utakmici 17. Kola HT Premijer lige pobijedivši u Draženovom domu Adria Oil Škrljevo 87:81.
Prva četvrtina pripala je Ciboni koja je nakon prvih deset minuta imala plus jedan 24:23, a nakon što se Adria Oil Škrljevo vratila iz minus šest i povela plus tri 13:10 u četvrtoj minuti. Drugih deset minuta u Draženovom domu Cibona i Škrljevo izmjenjivali u vodstvu sve do 18. minute, kada Vukovi stišću gas i stižu do 50:39.
Početkom treće četvrtine suci dosuđuju nesportsku osobnu pogrešku Toniju Jelenkoviću. Zeleni tvrde nepostojeću. Potom i tehničku treneru Adria Oil Škrljeva Damiru Rajkoviću pa Cibona odlazi na plus 18 (59:41). Zeleni se ne predaju pa za pet minuta stižu na na minus osam (64:56). Uporni gosti u 33. minuti dolaze na minus tri (68:65). Minutu i pol prije kraja pri rezultatu 85:80 Adria Oil Škrljevo nije iskoristilo kontru. Cibona poentira za plus sedam (87:80.)
Najučinkovitiji na utakmici bio je igrač Adria Oil Škrljeva Zovko s 22 postignuta koša, dok je Jelenković postigao 21, isto kao i kapetan Branković kod Cibone.