Atletičari Atletskog kluba Kvarner sudjelovali u Dvoranskom prvenstvu Hrvatske - Klara Barnjak ušla u reprezentaciju

Autor: Marina Pauletić 15.01.2024

ak_kvarner_-26501

Ukupno je osvojeno šest medalja: dva zlata, tri srebra i jedna bronca.

Zagreb/Rijeka – Atletičari Atletskog kluba Kvarner protekle su subote sudjelovali u Dvoranskom Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore i seniorke koje se održalo u Zagrebu.

Koni Dubrovic osvojila je prvo mjesto na 3000 m s vremenom 10:14,08 što je ujedno i njezin osobni rekord u dvorani. Nicole Milić osvojila je prvo mjesto na 400 m s vremenom 55,53. Nika Krculić osvojila je drugo mjesto za troskok s 10,98 m što je njezin osobni rekord u dvorani, a Andrea Bošnjak osvojila je drugo mjesto za skok uvis s 1,53 m. Kvarner žene (Elide Babić, Helena Pervan, Rori Kezele i Nicole Milić) su u utrci 4x400 m osvojile drugo mjesto s vremenom 3:55,90.

Elena Ban osvojila je treće mjesto na 1500 m s vremenom 4:41,69 što je njezin osobni rekord u dvorani. Leon Soldatić je u troskoku bio peti s 12,23 m, a Andrea Bošnjak u istoj kategoriji također peta s 10,58 m što je njezin osobni rekord. Nika Krculić je u skoku u dalj osvojila šesto mjesto s 5,23 m. Silvija Žilić osvojila je šesto mjesto na 1500 m s vremenom 5:02,92 što je njezin osobni rekord.

Helena Pervan na 400 je metara s vremenom 1:00,27 bila na 11. mjestu, Elide Babić je na 60 m s vremenom 8,07 s bila 13., a Rori Kezele u istoj kategoriji s vremenom 8,33 završila je na 19. mjestu.
Izvan Konkurencije, odnosno na izbornom natjecanju za reprezentaciju sudjelovale su Klara Barnjak u skoku u dalj s rezultatom 6,29 m, što je njezin osobni rekord, te Tina Šmid na 1500 m s vremenom 4:45,11. Klari Barnjak nedostajalo je 5 cm za državni rekord, a svojom je pobjedom izborila nastup u reprezentaciji.