[FOTO/VIDEO] "Bijeli" poraženi u finalu Kupa

Autor: Nikola Cvjetović 22.05.2024

tesko_kroz_Dinamovu_obranu

Konačna potvrda stigla je u 82. minuti kada je Bulat iskoristio proigravanje Petkovića i pogodio za 0:3.

Rijeka - Nogometaši Rijeke poraženi su od Dinama rezultatom 1:3 u uzvratnoj utakmici finala SuperSport Hrvatskog kupa.

Utakmica je počela odlično za Bijele, u 3. minuti Nevistić je sjajno obranio loptu koju je Obregon skrenuo nakon udarca Fruka, u 13. je vratar Dinama iz rašlji izvukao fantastičan udarac Pašalića, a u 18. Radeljić glavom preko gola poslao loptu koju je imao na ziceru nakon kornera Fruka. U 20. minuti Radeljić je poslao sjajno dubinsko proigravanje za Obregona koji je iskosa s lijeve strane pucao pored gola.

Rijeka je napadala, dominirala, imala inicijativu, ali Dinamo je poveo i zbog pravila gola u gostima stekao kapitalnu prednost.

U 28. minuti Hoxha je izdržao duel na 30-ak metara i proigrao Sučića koji je iskosa s desne strane pogodio za 0:1.

U 42. minuti Baturina je primio loptu na 20-ak metara i pogodio malu mrežu nemoćnog Zlomislića – 0:2.

VIDEO

Rijeka je krenula bolje i u drugo poluvrijeme, ali kad pokušaji glavom Obregona (54’) i Marića (61’) nisu pronašli put do mreže postalo je jasno da će Bijelima izmaknuti trofej.

U 90. minuti Toni Fruk je lijepo izveo slobodni udarac s 20-ak metara i preko živog zida pogodio iza Nevistića za utješni pogodak i konačnih – 1:3.

Rijeka – Dinamo 1:3

RIJEKA Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 8127. Strijelci: 0:1 Sučić (28’), 0:2 Baturina (42’), 0:3 Bulat (82’), 1:3 Fruk (90′).

RIJEKA: Zlomislić, Smolčić, Mitrović, Radeljić (od 83’ Galešić), Goda (od 57’ Čabraja), Selahi (od 71’ Ivanović), Pašalić, Fruk, Hodža, Pjaca (od 46’ Janković), Obregon (od 57’ Marić).

DINAMO: Nevistić, Pierre-Gabriel, Ristovski, Theophile, Ogiwara (od 74’ Perković), Ademi (od 80’ Kulenović), Mišić, Baturina (od 75’ Bulat), Sučić (od 46’ Rog), Hoxha, Petković (od 86’ Vidović).