[FOTO] Rijeka i Udinese odigrali neriješeno

Autor: Sanja Tumara 14.10.2023

rijeka_udinese_rujevica_2023__8_

Rijeka je remizirala u pripremnoj utakmici s talijanskim prvoligašem. Strijelci su bili Zarraga (26′) za 0:1 i Pašalić (36′) za izjednačenje.

rijeka_udinese_rujevica_2023__21_

Rijeka - Nogometaši Rijeke i Udinesea remizirali su 1:1 u pripremnoj utakmici odigranoj na stadionu HNK Rijeka. Iako je Rijeka na otvaranju utakmice imala posjedi, gosti su prvi zaprijetili. Success je imao odličnu priliku petoj minuti kada je pobjegao obrani Rijeke. Zlomislić je s dvije sjajne intervencije sačuvao mrežu. U 18. minuti Fruk je proigrao Pašalića koji je ušao u kazneni prostor, a Camara je uspio izbiti loptu. Gosti su poveli u 26. minuti. Thauvin je ubacio s desne strane, a Zarraga je poentirao – 0:1. Tri minute kasnije Selahi je pucao s 25 metara, lopta je otišla preko grede. U 35. minuti Janković je odigrao povratnu loptu, Pjaca se ispružio i uspio pucati, lopta je prošla kraj vratnice.

rijeka_udinese_rujevica_2023__6_

Minutu kasnije odlična akcija Rijeke koju je novim sjajnim udarcem s 18 metara okončao Pašalić – 1:1. U završnici prvog dijela Quina (43′) je pucao glavom, lopta je otišla pored gola. Na otvaranju 57. minuti udarac je okušao Fruk, ali nije bilo preciznosti. U 60. minuti udarac Jankovića kratko je odbio Silvestri, malo je nedostajalo da Pašalić dođe do lopte. Gosti su pak blizu gola bili u 66. minuti. Čabraja nije uspio smiriti jednu visoku loptu, Pereyra je pokupio loptu i ostavio za Thauvina čiji je udarac odlično obranio Zlomislić. U 80. minuti prijetio je Pašalić opasnim udarcem, a Marco je udarac okušao i u 88. minuti kada je lopta otišla iznad grede.

rijeka_udinese_rujevica_2023__58_

Pripremna utakmica: Rijeka – Udinese 1:1 (1:1). Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 2889. Sudac: Marin Rožman (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Zarraga (26′), 1:1 Pašalić (36′).
RIJEKA: Zlomislić (od 75′ Todorović), Goda (od 61′ Čabraja), Janković, Selahi (od 61′ Ilinković), Pjaca (od 81′ Juncaj), Fruk, Radeljić (od 61′ Mitrović), Smolčić (od 46′ Bogojević), Dilaver (od 61′ Galešić), Pašalić, Yansane (od 52′ Obregon).
UDINESE: Silvestri, Zarraga, Success (od 67′ Luca), Quina, Ferreira, Perez, Camara, Thauvin, Kabasele, Zemura, Pereyra. Još su igrali: Luca, Pejicic, Guesssand.