[FOTO] Hrvatski Kauboji pobijedili Belgiju

Autor: Nikola Cvjetović 30.04.2023

hrvatska_belgija_rukomet_2023_zamet__4_

Hrvatski rukometni reprezentativci u 6. kolu Skupine 5 kvalifikacija za EURO 2024. pobijedili su Belgiju s 34:29 i ostvarili 50. jubilarnu pobjedu u kvalifikacijama za europska prvenstva

Rijeka – Hrvatski rukometaši upisali su pobjedu protiv Belgije u 6. kolu Skupine 5 kvalifikacija za EURO 2024. Pred prepunim tribinama Sportskog centra Zamet potvrdili su da se radi o kvalitetnoj momčadi, ali isto tako pokazali kako u igri još dosta osciliraju.

hrvatska_belgija_rukomet_2023_zamet__5_

Veći dio utakmice Kauboji su bili u laganoj prednosti, međutim, početak drugog poluvremena nije otvoren na pravi način pa su rukometaši iz Belgije u 39. minuti susreta stigli do značajne prednosti – 18:22. Ipak, u nastavku susreta Hrvatska uspjela vratiti se na egal u 44. minuti, a nakon toga raspoloženi Cindrić, Maraš i Glavaš nisu dozvolili iznenađenje te Hrvatska slavi s pet golova razlike.

hrvatska_belgija_rukomet_2023_zamet__2_

Podsjetimo, hrvatski reprezentativci već uoči ove utakmice izborili su nastup na sljedećoj smotri Starog kontinenta. Pobjednik Skupine 5, nakon šest odigranih kola je Nizozemska s 9 bodova, koliko ima i Hrvatska, ali su Nizozemci bili bolji u međusobnom susretu.