[FOTO] Na Platku uspješno završen SKI KUP PGŽ

Autor: Nikola Cvjetović 12.02.2022

ski_kup_platak_2022__4_

Ski klub Rijeka osvojio tri medalje- po jedna bronca, srebro i zlato otišli bratu i sestri Lukasu i Dei Šepić

ski_kup_platak_2022__6_

Platak - U organizaciji Ski kluba Rijeka na Platku se protekla dva dana održavalo natjecanje “Kup Primorsko-goranske županije" Hrvatskog skijaškog saveza nakon pet godina pauze. Natjecanja u slalomu i veleslalomu bodovala su se za HEP Cro Ski kup i to u kategorijama mlađih i starijih djevojčica i dječaka. Za Ski klub Rijeka nastupilo je desetero natjecatelja u dobi od 8 do 12 godina, a dvoje natjecatelja osvojio je ukupno tri medalje.

Tehnički organizator natjecanja bio je Ski klub Rijeka, vođa natjecanja Marin Miculinić, stazu je postavio trener Ski kluba Rijeka Mateo Rački, tehnički delegat bio je Damir Sefić, a glavni sudac Reno Fleiss. Na natjecanju je bilo sedam najboljih gostujućih klubova iz Hrvatske uz domaćina iz Ski klub Rijeka, a natjecalo se ukupno šezdeset mladih skijaša i skijašica. Ski klub Rijeka zahvaljuje svima koji su sudjelovali u organizaciji ovog natjecanja, posebno GSC-u i HGSS-u.

U slalomu u petak u kategoriji mlađih dječaka zlatnu medalju dobio je Lukas Šepić. U veleslalomu u subotu Lukas Šepić još jednom popeo se na postolje i osvojio je brončanu medalju. Njegova sestra Dea Šepić, u kategoriji starijih djevojčica u istoj disciplini ( veleslalomu) također se popela na postolje osvojivši srebrnu medalju.

Iz Ski kluba Rijeka uspješno su odvozili trke i ostvarili bodove sljedeći natjecatelji. U slalomu: 5. mjesto Dea Šepić, 6.mjesto Matija Miculinić, 8. mjesto Luka Shin, 10. mjesto Ana Miculinić i 13. mjesto Nea Cvečić. U veleslalomu: 4. mjesto Ferdo Spajić, 5. mjesto Luka Kovačević, 6. mjesto Matija Miculinić, 9. mjesto Jakov Tešar i Lana Skokan, 11. mjesto Ana Miculinić, 14. mjesto Luka Shin i 15. mjesto Nea Cvečić.