[FOTO] U Rijeci otvoren 21. Međunarodni judo turnir „Sv. Vid“: Na zametskom tatamiju snage odmjerava gotovo 800 judaša iz Europe

Autor: Nikola Cvjetović 07.06.2026

judo_urinir_sv_vid_rijeka_2026__21_

Jedno od najvećih judo natjecanja u Hrvatskoj okupilo je 765 natjecatelja svih uzrasta iz desetak europskih zemalja, a borbe se tijekom vikenda održavaju u Sportskoj dvorani Zamet.

Rijeka – U Sportskoj dvorani Zamet otvoren je 21. Međunarodni judo turnir „Sv. Vid“, jedno od najvećih i najznačajnijih judo natjecanja u Hrvatskoj koje već više od dva desetljeća okuplja sportaše iz zemlje i inozemstva.

judo_urinir_sv_vid_rijeka_2026__7_

Ovogodišnje izdanje u organizaciji Judo kluba Rijeka okupilo je čak 765 natjecatelja iz desetak europskih zemalja, potvrdivši status turnira kao jednog od najvažnijih regionalnih judo događaja.

Zbog velikog interesa i rekordnog broja prijava, natjecanje se održava tijekom dva dana, a na riječkim tatamijima nastupaju sportaši svih dobnih kategorija – od najmlađih judašica i judaša do veterana.

judo_urinir_sv_vid_rijeka_2026__35_

Natjecatelji se bore u brojnim uzrasnim kategorijama, među kojima su U8, U10, U12, U14, U16 i U18, kao i seniorske te veteranske konkurencije. Time turnir pruža priliku za natjecanje i sportsko iskustvo svim generacijama judaša.

Službeno otvorenje i početak natjecanja održani su u 10 sati, a borbe će se tijekom vikenda odvijati na više borilišta pred brojnim trenerima, roditeljima i ljubiteljima ovog olimpijskog sporta.

judo_urinir_sv_vid_rijeka_2026__2_

Turnir „Sv. Vid“ tijekom godina prerastao je u prepoznatljiv sportski događaj koji značajno doprinosi promociji juda, sportskog duha, fair playa i međunarodne suradnje među klubovima i sportašima.

Velik broj sudionika i međunarodni karakter natjecanja još jednom potvrđuju važnu ulogu Rijeke na karti velikih sportskih događanja te snažan razvoj juda u Hrvatskoj i regiji.

pocket icon

Međunarodni judo turniru Sv. Vid okupio gotovo natjecatelja iz Europe

Više sa portala torpedo.media ...