[FOTO] WRC Croatia Rally: WRC Croatia Rally: Brzinskim ispitom Vodice-Brest počeo prvi natjecateljski dan

Autor: Nikola Cvjetović 10.04.2026

wrc_croatia_rally_vodice_2026-15326

Adrenalinski petak donosi izazovne dionice od Vodica do Učke, očekuje se i do 350 tisuća gledatelja

wrc_croatia_rally_vodice_2026__76_

Vodice - Nakon spektakularnog otvorenja na Korzu, danas je i službeno započeo prvi natjecateljski dan WRC Croatia Rallyja, jedne od najvećih automobilističkih manifestacija u regiji.

Prvi brzinski ispit Vodice – Brest startao je u 9:13 sati, čime je otvoren cjelodnevni program koji donosi ukupno osam brzinskih ispita na poznatim dionicama sjeverne Istra i Učka.

wrc_croatia_rally_vodice_2026__73_

Natjecatelji se danas suočavaju s nizom zahtjevnih ruta, uključujući dionice Vodice – Brest (14,12 km), Jezero Butoniga – Motovun (13,78 km), Beram – Cerovlje (23,78 km), koja je ujedno i najduža, te legendarni uspon na Učku (11,75 km), koji povezuje istarsku i kvarnersku stranu.

Rally se vozi kružno, suprotno kazaljci na satu – od sjevernog dijela Istre prema Motovunu i Buzetu, pa sve do prijevoja Učke, nakon čega se karavana spušta prema Grobniku, gdje se očekuje velik broj navijača.

Dan donosi brojne izazove za vozače i suvozače – od tehnički zahtjevnih dionica do iscrpljujuće koncentracije. Kočnice, gume i preciznost bit će na velikom ispitu, a svaka pogreška može odlučiti o konačnom poretku.

wrc_croatia_rally_vodice_2026__55_

Organizatori očekuju oko 350 tisuća gledatelja, dok će se prijenos utrke emitirati u čak 160 zemalja svijeta, čime Hrvatska još jednom dobiva veliku promociju kao atraktivna turistička i sportska destinacija.

Za sve koji planiraju pratiti utrku uživo, preporuka je doći na lokacije najmanje tri sata prije starta pojedine dionice, zbog otežanog pristupa i velikog interesa publike.

pocket icon

WRC Croatia Rally: Brzinskim ispitom Vodice-Brest počeo prvi natjecateljski dan

Više sa portala torpedo.media ...