[FOTO] Započelo žensko prvoligaško nogometno proljeće

Autor: Nikola Cvjetović 26.03.2023

znk_rijeka_kadetkinje_2023__1_

Pionirke „Istre 1961“ slavile u susjedskom derbiju protiv „Rijeke“ 2:1 u prvom proljetnom kolu Prve HNLŽ, kadetkinje podijelile bodove na Kantridi, Jana Vujičić osigurala pobjedu Puljanki.

Rijeka – Prvo proljetno kolo Prve nogometne lige kadetkinja i pionirki otvoreno je susjedskim derbijem nogometašica „Rijeke“ i „Istre 1961“. Susreti na Kantridi protekli su u vrlo za igru teškim vremenskim uvjetima, izmjenjivali su se pljuskovi, lagana kiša, grmljavina, na momente se pojavljivalo sunce, a lopta je bila skliska i teška za kontroliranje. U takvim uvjetima pionirke iz Istre svladale su Riječanke 2:1, dok je utakmica kadetkinja završila bez pobjednika 1:1.

znk_rijeka_pionirke_2023__5_

Kadetkinje Istre vodile su do 64. minute susreta pogotkom Lane Lovrić, a potom je Riječanka Ana Cuculić poravnala i „bijelim“ igračicama donijela vrijedan bod. U tvrdoj i teškoj utakmici pionirki, gošće su tijekom cijelog susreta bile konkretnije no pobjeda im je gotovo pobjegao u posljednjim minutama. Nakon što je Jana Vujičić već u osmoj minuti dovela Puljanke u rano vodstvo, uslijedio je hladan tuš, ne samo kiše i hladnoće, već i pogodak za poravnanje u 60. minuti Riječanke Leone Ladić. Međutim, do kraja susreta raspoložena Jana Vujičić još jednom trese mrežu za 2:1 i pobjedu gošći.

znk_rijeka_kadetkinje_2023__5_

KADETKINJE
ŽNK Rijeka – NK Istra 1:1 (0:1)
Rijeka – Pomoćno igralište na Kantridi. Gledatelja: 20. Sudac: Sambol. Pomoćnici: Koić i Gržinčić (svi Rijeka).

Rijeka: Victoria Car, Dorotea Markulinić, Nika Karabogdan, Ela Kaštelan, Matea Sedlić, Matea Šenkinc, Leona Branković, Ana Cuculić, Lucija Kaštelan, Sofia Myronenko, Michaela Brajković.

Istra 1961: Nika Radolović (od 59. Lea Bijelić), Nika Ban, Štefani Tomić, Hana Zuber (od 59. Amela Mujanović), Uma Gravkić, Ivona Oto, Mia Gavrić (od 35. Erika Vitasović), Lana Lovrić, Mihaela Petričević, Anđela Petričević (od 59. Sara Cetina), Ilenia Mikatović.

znk_rijeka_kadetkinje_2023__26_

PIONIRKE
ŽNK Rijeka – NK Istra 1:2 (0:1)
Rijeka – Pomoćno igralište na Kantridi. Gledatelja: 20. Sudac: Koić. Pomoćnici: Sambol i Gržinčić (svi Rijeka).
Rijeka: Leona Weiss, Ema Veljesovski, Lea Alajbegović, Greta Brusić, Leona Krulčić, Tara Soldo, Vita Ćuković, Elena Lucia Šneperger, Ema Rakitničan, Greta Brajović, Leona Ladić. Još su igrale: Karla Maček, Katarina Conjar, Ela Makić Halilčević, Lucija Pasković, Lea Zec.

Istra 1961: Leni Marić Modrušan, Maila Šumberac, Dora Načinović, Gabrijela Brajković, Mia Mijić, Ajla Džanić, Elin Matošević, Jana Vujičić, Anđela Faraguna, Linda Buždon, Leonarda Čekić. Još su igrale: Nina Rajković, Leynah Hevešević, Ada Gravkić, Stella Tonsi, Katja Krajnc, Nina Rošuo, Lucija Gusak.