[FOTO/VIDEO] Rijeka gostovanjem u Triblju čestitala 70. rođendan Turbini

Autor: Anto Ravlić 28.09.2022

Čak 350 gledatelja na utakmici na kojoj je početni udarac izveo Tribaljac i legenda Rijeke Marijan Brnčić

TRIBALJ - Rijeka je došla u Tribalj uveličati 70. rođendan Turbine. Klub s Podhumca lani je navršio 70. rođendan, no najprije epidemija, a potom zgusnut raspored kluba s Rujevice nisu ostavljali prostora za dolazak u Tribalj. No, najbitnije je da je Rijeka stigla i ponudila nogometni doživljaj za pamćenje koji je ispunio tribine u Triblju. Čak 350 gledatelja.

Krenulo je protokolarno. Domaćini i gosti, predvođeni predsjednikom Damirom Miškovićem, izmijenili su poklone. Početni udarac izveo je 82-godišnji Marijan Brnčić. Bez imalo sumnje, najveći nogometaš u povijesti Triblja. Brnčić je nosio dres Rijeke, s Dinamom osvojio Kup velesajamskih gradova i deset puta odjenuo reprezentativni dres. Turbina je dobila dres Rijeke s brojem 70, poklone su gostima uručili i čelnici Vinodolske općine, a svoj klub darovali su predstavnici udruge navijača Rijeka Vavik vjerna Kirija.

Rijeka je stigla u jakom sastavu. Rezultat je najmanje bitan. Tribaljci su se dobro držali, na poluvrijeme se otišlo s vodstvom gostiju 2:0. Bušnja je zabio u 21. minuti, Frigan u 43. minuti. U drugom dijelu gosti su pokazali moć. Zabijali su redom Djuričin (50.-11m), 0:4 Lunetta (57.), 0:5 Galešić (61.), 0:6 Frigan (65.), 0:7 Frigan (70.), 0:8 Lunetta (74.), 0:9 Frigan (76.), 0:10 Djuričin (81.), 0:11 Frigan (82.) i 0:12 Djuričin (87.).

TURBINA Murn, Car, Aleksa, Čičić, Gašparović, Velkoski, Pecolaj, Belobrajdić, Glavan, Babić, Maretić (Đotlo, Podnar, Dragičević, Lužaić, Pavičić, Matejčić, Krišto).

RIJEKA Labrović (od 46. Zlomislić), Smolčić, Vlasenko (od 46. Galešić), Dujmović, D. Pavlović (od 46. Alvarez), Vrančić (od 66. Coupland), Bušnja (od 46. Vuk), Karrica (od 66. Kukoč), Ampem (od 46. Lunetta), Djuričin, Frigan