Gimnastika na Kvarneru: Domaćin GK Rijeka osvojio 13 medalja na 2. kolu Regije zapad

Autor: Marina Brajkovic 11.05.2026

2__kolo_regije_Zapad_-_GK_Rijeka

Odličnim nastupima domaćin je otvorio 2. kolo osvojivši ukupno devet medalja kroz pojedinačne i ekipne nastupe u više kategorija.



Rijeka - Proteklog natjecateljskog vikenda dvorana Centar Zamet bila je središte natjecanja Gimnastike na Kvarneru u organizaciji Gimnastičkog kluba Rijeka, gdje se u subotu održalo 2. kolo Regije Zapad, a u nedjelju 8. Morčić kup u Osnovnom programu. Odličnim nastupima domaćin je otvorio 2. kolo osvojivši ukupno devet medalja kroz pojedinačne i ekipne nastupe u više kategorija.


U muškoj konkurenciji odlične nastupe upisala su trojica kadeta. Antonio Cuomo osvojio je srebrnu medalju, Andrej Čotra broncu, dok je njihov klupski kolega Leon Škufca natjecanje završio na 7. mjestu. Ovi kadeti su ekipno stigli do srebrne medalje.


Odlične rezultate donio je i 2. turnus u Slobodnom programu. Mia Marčić osvojila je zlato, Zara Brčić srebro, dok je Lucia Šarac osvojila broncu. Ekipno su djevojke također stigle do zlatne medalje.


U ženskom dijelu natjecanja uspješno je otvoren prvi turnus, u kojem su natjecateljice osvojile dvije pojedinačne i dvije ekipne medalje u kategorijama mlađih kadetkinja i kadetkinja.


U kategoriji mlađih kadetkinja Mia Okić osvojila je srebrnu medalju, dok su ekipno do zlata stigle Mia Okić, Lejla Jaganjac, Malu Velčić, Mara Radelja, Marta Zloić i Matea Semion.


Kod kadetkinja srebrnu medalju osvojila je Nikki Brčić, a ekipno zlato pripalo je sastavu Lara Baričević, Marta Barić, Nia Kurtović, Liliana Shea i Nikki Brčić.


Uspješan nastup ostvarile su i mlađe seniorke te juniorke u trećem turnusu natjecanja. Kod mlađih seniorki Eni Vučković osvojila je srebrnu medalju dok je njezina klupska kolegica Chiara Rusich broncu. U konkurenciji juniorki Mia Pantelić zauzela je 6. mjesto, dok je Leona Šabotić bila 10.


Ukupan učinak od dvije zlatne, pet srebrnih i dvije brončane medalje je potvrda dobrog smjera rada i sjajna najava nastavka sezone. Čestitamo svim natjecateljima na dobroj borbi i rezultatima!


Sljedeća stanica za gimnastičare i gimnastičarke GK Rijeka je Prvenstvo Hrvatske i Završnica Kupa Hrvatske u muškoj i ženskoj sportskoj gimnastici, koje će se održati od 5. do 7. lipnja 2026. godine u dva velika hrvatska gimnastička centra. Žensko prvenstvo održat će se u Sportskom centru Lučko u Zagrebu, dok će se muško prvenstvo održati u Sport Hubu Nedelišće.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...