HMNK Rijeka dočekuje Novo Vrijeme: derbi na Trsatu uz humanitarnu notu

Autor: Nikola Cvjetović 02.04.2026

futsal_kup_hmnk_rijeka_slavlje__16_

Lider prvenstva i osvajač Kupa protiv aktualnog prvaka Hrvatske u 17. kolu HMNL-a

Rijeka - U hrvatski futsal ove sezone stiglo je novo poglavlje u kojem HMNK Rijeka predvodi prvenstvo i nosi titulu osvajača Kupa. No, ovog petka na Trsat stiže ozbiljan izazov – Novo Vrijeme, aktualni prvak Hrvatske, koji u sklopu SuperSport HMNL želi pomrsiti račune Bijelima.

Unatoč sjajnim rezultatima, u riječkim redovima vlada oprez. Trener Alen Jukić naglasio je kako trenutna pozicija protivnika ne smije zavarati.

– Riječ je o iznimno kvalitetnoj momčadi, s kombinacijom domaćih i stranih igrača. Moramo ostati fokusirani i spremni na zahtjevnu utakmicu – poručio je Jukić.

Sličnog je razmišljanja i igrač Đorđe Rosić, koji upozorava na individualnu kvalitetu suparnika.

– Imaju igrače poput Lime i Lennona koji mogu riješiti utakmicu. Moramo biti pametni i odgovorni ako želimo pobjedu – istaknuo je Rosić.

Važnost susreta dodatno je naglasio i Filip Kamauli, koji je podsjetio kako Rijeka želi zadržati vodeću poziciju prije doigravanja.

– Pred nama su ključne utakmice. Cilj je pobijediti i zadržati samopouzdanje za završnicu sezone – rekao je Kamauli.

Susret će imati i snažnu društvenu dimenziju. Na tribinama će biti i članovi Udruga za sindrom Down Rijeka 21, koji će ubuduće redovito pratiti domaće utakmice kluba.

HMNK Rijeka dodatno je podržala udrugu uplatom od 1.500 eura za njihov sportski program i sudjelovanje u „Special Power League“, čime klub potvrđuje svoju društvenu odgovornost.

Iz kluba su ujedno apelirali na navijače na korektno ponašanje, naglasivši kako svako neprimjereno navijanje može imati financijske posljedice koje umanjuju sredstva namijenjena humanitarnim projektima.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...