[HNK Rijeka] Prva HNL – juniori: Rijeka – Slaven 2:1, Todorović sačuvao pobjedu u nadoknadi

Autor: Marijana Šepić Bjelobaba 14.03.2022

hnk_rijeka_juniori-71462

Za Rijeku su pogotke postigli Gajzler i Valjan.

Rijeka - Juniori Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 2:1 u utakmici 20. kola Hrvatski telekom Prve lige.

U 14. minuti došlo je do kontakta Soaresa i vratara Todorovića. U nastavku akcije gosti su zatresli mrežu, ali glavni sudac poništio je gol zbog prekršaja nad vratarom.

Rijeka je odgovorila udarcem Burčula u 21. minuti, ali gosti su bili ti koji su se prvi veselili.

U 35. minuti Mihalinec je dugo loptom, na suprotnoj vratnici, pronašao Forova koji je iz blizine poentirao glavom – 0:1.

Rijeka je odgovorila u 44. minuti. Lopta je došla do Gajzlera koji je rutinski poentirao – 1:1.

Bijeli su bolje krenuli u nastavak, Begović je u 47. minuti pucao preko gola.

I onda je Rijeka stigla do gola vrijednog tri boda. Valjan je naciljao i potegnuo s 18 metara za vodstvo bijelih – 2:1.

Slaven je blizu gola bio u 50. minuti nakon “škarica” Soaresa, ali Todorović je sačuvao mrežu odličnom reakcijom izvukavši loptu ispod grede.

Do kraja utakmice Slaven je imao priliku u 73. minuti, ali udarac Mađarića s deset metara otišao je preko grede.

Valja istaknuti i situaciju u 85. minuti. Bodetić je ubacio, a Gajzler sa sedam metara pucao preko gola.

I onda je uslijedila uzbudljiva završnica u kojoj se u junaka prometnuo vratar Todorović.

U 90. minuti Mađarić se našao u sjajnoj prilici, vratar Rijeke obranio je udarac.

Samo minutu kasnije Forov je također bio u odličnoj situaciji, ali Todorović je još jednom izašao kao pobjednik i sačuvao bodove.

RIJEKA: Todorović, Ušalj (od 61′ Srdoč), Bodetić, Rudić, Dujmović (od 86′ Franković), Burčul (od 78′ Mikulica), Posinković, Gajzler, Coupland (od 86′ Ricov), Valjan, Begović (od 61′ Čulina).

SLAVEN BELUPO: Vuković, Čordaš (od 77′ Žuškin), Matejaš (od 86′ Stanić), Eskinja, Forov, Saores (od 67′ Vuić), Mađarić, Mihalinec, Krušelj, Čeko (od 86′ Crnoja), Peršinović (od 67′ Štajerec).