Ivušić obranio tri penala i odveo Hrvatsku u finale turnir, Pašalić zabio u raspucavanju

Autor: Nikola Cvjetović 24.03.2024

ivica_ivusic-16375 Arhiva

Za Hrvatsku su pogađali Kramarić, Majer, Petković, Mario i Marco Pašalić

Zagreb - Hrvatski nogometni reprezentativci igrat će u utorak u finalu međunarodnog ACUD kupa protiv domaćina turnira Egipta. U polufinalu je Hrvatska, poslije 0:0 u 90 minuta, s 5:4 nakon jedanaesteraca bila bolja od Tunisa. Čak tri jedanaesterca obranio je Ivica Ivušić.

Bolje prilike za pogodak u prvom poluvremenu je imao Tunis. U nastavku se Hrvatska donekle razigrala, ali u pogodak nije pretvorila ni jednu od četiri-pet dobrih prilika pa su o pobjedniku i finalistu nakon 0:0 odlučivali jedanaesterci.

Nakon 90 minuta bez pogotka uslijedilo je izvođenje penala. Ivica Ivušić bio je junak raspucavanja, obranio je tri udarca i tako odveo Hrvatsku u finale turnira. Pogađali su za Hrvatsku Kramarić, Majer, Petković, Mario i Marco Pašalić...