Juniori Rijeke svladali vršnjake iz Dugopolja

Autor: Nikola Cvjetović 21.05.2023

juniori_rijeka_dugopolje

U nastavku Rijeka je i dalje dominirala propustivši nekoliko odličnih prilika, ali bodovi su na kraju zasluženo ostali na Rujevici.

Rijeka - Juniori Rijeke pobijedili su Dugopolje 2:0 u utakmici 28. kola Prve HNL. Rijeka je pitanje pobjednika riješila u prvom dijelu dvama pogocima kojima si je omogućila mirniji drugi dio. Rijeka je povela već u petoj minuti, nakon odlične kombinacije Panić-Gajzler-Jakac, Bilajac je mirno pospremio loptu iza leđa vratara za rano vodstvo – 1:0.

Bijeli su do drugog gola stigli u 28. minuti. Gajzler je sjajno iz slobodnog udarca s 25 metara prebacio živi zid i pogodio gornji lijevi kut – 2:0.

Do kraja poluvremena odlične prilike nisu iskoristili Bilajac i Gajzler.

Rijeka – Dugopolje 2:0
Utakmica 28. kola Prve HNL – juniori: Rijeka – Dugopolje 2:0 (2:0). Igralište u kampu HNK Rijeka. Gledatelja: 50. Sudac: Luka Milković (Viškovo).
Strijelci: 1:0 Bilajac (5′), 2:0 Gajzler (28′).
Žuti karton: Živanović (Rijeka).

RIJEKA: Bliznac, Šuke, Bodetić, Burčul, Živanović, Valinčić (od 72′ Begonja), Bilajac, Tešović (od 37′ Žlibanović, od 72′ Kitin), Gajzler, Panić (od 78′ Begović), Jakac (od 60′ Momčilovski).

DUGOPOLJE: Pelivan, Vejić, Varnica (od 84′ Ževrnja), Čilaš (od 66′ Živalj), Šarić, Kukić, Bašić, Smodlaka (od 84′ Bajić), Plazibat (od 60′ Stjepanović), Miljević, Blažević (od 60′ Zebić).