Kup Hrvatske: Pioniri Rijeke pobijedili Varteks i izborili polufinale

Autor: Marina Pauletić 18.03.2024

pioniri_HNK_RIjeka-49021 Foto: arhiva

Treba istaknuti da je Rijeka od 58. minute igrala s igračem manje.

Rijeka - Pioniri Rijeke plasirali su se u polufinale Kupa Hrvatske!

Riječani su na gostovanju kod Varteksa slavili 1:0, a ključan trenutak dogodio se u 57. minuti utakmice.

Žeželić je s desnog kuta kaznenog prostora, desnicom iz zraka neobranjivo poentirao u desne vratareve rašlje – 0:1.

Nogometaš Rijeke tako se na najbolji mogući način iskupio za dvije velike prilike (45′, 67′) koje nije realizirao.

Ujedno, treba istaknuti da je Rijeka od 58. minute igrala s igračem manje nakon drugog žutog kartona kojeg je zaradio Savković, ali bijeli su na kraju izdržali i ostvarili veliki uspjeh.

Varteks – Rijeka 0:1

Utakmica četvrtfinala Kupa Hrvatske – pioniri: Varteks – Rijeka 0:1 (0:0). Gradsko igralište. Gledatelja: 700. Sudac: Filip Dragašević (Zagreb).

Strijelac: 0:1 Žeželić (57′).

Žuti kartoni: Todorovski (Varteks). Crveni karton: Savković (Rijeka, drugi žuti karton 58′).

VARTEKS: Šlibar, Paska-Hrupek (od 62′ Ježovita), Bubnjarić, Ereš (od 62′ Broz), Marčec, Todorovski (od 66′ Murić), Žiher, Suhodolčan (od 64′ Tuk), Habek, Bračko (od 64′ Putarek), Kos (od 66′ Kučej).

RIJEKA: Matukina, Vešligaj, Gubo, Miletić, Schweitzer, Starčević, Žeželić, Korlević (od 70′ Prtenjača), Radusin (od 45′ Grulović), Šerifi, Savković.