Kvarnerska rivijera: Rijeka poražena od Osijeka na otvaranju turnira

Autor: Nikola Cvjetović 05.06.2023

glvna_kvr

U zanimljivom ogledu bijeli su na kraju, unatoč tijeku utakmice koji to nije nagovještavao, umalo došli do boda protiv aktualnog prvaka Hrvatske.

Rijeka - Kadeti Rijeke poraženi su od Osijeka (1:2) na otvaranju 69. izdanja Kvarnerske rivijere.

Rijeka je bolje ušla u utakmicu, udarac Vinarša (5′) i Bilajca (11′) nisu bili precizni, dok je Osijek odgovorio pokušajem Matkovića (19′).

I onda je Osijek poveo u 20. minuti. Matković je odlično ubacio s desne strane, a Jovičić poentirao – 0:1.

Novi šok za bijele uslijedio je u 25. minuti. Jedna duga lopta i sjajan prijem Dabića koji se odlično riješio pratnje i pronašao Jovičića kojem nije bilo teško poslati loptu mrežu – 0:2.

U 27. minuti udarac Tajsa obranio je Vučetić, a nakon jednog prekršaja i naguravanja Valinčić je na kraju izvukao najdeblji kraj zaradivši izravni crveni karton.

Osijek je s igračem više kontrolirao situaciju, u 51. minuti Mladinović je ubacio, a Tajs glavom pucao pored gola.

I onda je u 59. minuti Barić zaradio drugi žuti kartona vrativši na travnjak brojčanu ravnopravnost.

Rijeka je odmah zaprijetila, Thaqi je ubacio, Došenov udarac glavom ukrotio je vratar Katalinić.

U 70. minuti Šimurina je pronašao Bunetu koji je progirao Došena, ali njegov udarac zaustavio je opet vratar Osijeka.

Osijek je do trećeg gola mogao u 74. minuti. Ivaci je proigrao Tajsa čiji je udarac obranio Vučetić, odbijanac je došao Ivacija, ali njegov udarac otišao je pored gola.

I onda u 74. minuti Buneta je iskoristio neopreznost obrane i vratara Osijeka, odnio je loptu i poentirao – 1:2.

Rijeka je pokušala u završnici doći do remija, ali Osijek se uspješno obranio.