Memorijal Petar Radaković: Lokomotiva u finalu bolja od Rijeke

Autor: Tara Tomić 22.02.2024

rijeka2010 foto - HNK RIJEKA

Pioniri Lokomotive pobjednici su 51. izdanja Memorijalnog turnira “Petar Radaković” odigranog u četvrtak na igralištu Robert Komen.

Rijeka - Lokomotiva je u finalu pobijedila Rijeku 4:0, zagrebački sastav zasluženo je stigao do trofeja. U utakmici za treće mjesto Varaždin je pobijedio Istru 1961 boljim izvođenjem jedanaesteraca 3:2 -11m (0:0). U polufinalnim ogledima Rijeka je svladala Istru 3:0, dok je Lokomotiva bila bolja od Varaždina 3:2-11m (0:0).

U prvom dijelu treba izdvojiti pokušaj Presečana i obranu Pichlera (21′), te udarce Biladžića (25′) i Benka (26′).

U prvom dijelu valja naglasiti i sjajan fair play potez igrača Rijeke. Naime, nakomn udarca Benka sudac je pokazao na gol aut iako se lopta odbila od igrača Rijeke. Vičević je izbio loptu i omogućio gostima da izvedu korner.

Rijeka je priliku imala u 33. minuti, ali lob Radusina nije bio precizan.

Lokosi su krenuli pritiskati, u 39. minuti Pušeljić je poentirao glavom – 0:1. Uslijedile su odlične obrane vratara Pichlera koji je ukrotio udarce Benka (40′) i Kantea (41′).

U 42. minuti gosti su zabili drugi gol, nakon ubačaja sa strane, Kante je poentirao glavom – 0:2.

Tri minute kasnije Dubravica je zabio za 0:3, a lokosi su pobjedu potvrdili odličnim i preciznim udarcem Petroviča.