Rijeka pala na Poljudu unatoč dobrim prilikama, Livaja presudio u 79. minuti

Autor: Portal Torpedo 22.02.2026

hajduk_rijeka_2026

Crveni karton Petroviću usmjerio derbi 23. kola SuperSport HNL-a, Hajduk slavio 1:0 pogotkom Livaje u završnici

Split - Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Hajduka rezultatom 1:0 u susretu 23. kola SuperSport HNL-a. Iako su gosti većim dijelom susreta ostavili bolji dojam, presudili su crveni karton i trenutak inspiracije Marka Livaje u završnici.

Rijeka je kontrolirala igru sve do 44. minute kada je sudac Dario Bel pokazao izravni crveni karton Dejanu Petroviću. Taj detalj potpuno je promijenio odnos snaga na terenu i prebacio težište igre pred vrata gostiju.

Unatoč igraču manje, Rijeka je u 52. minuti imala dvije velike prilike. Najprije je Radeljić preciznom loptom pronašao Adu-Adjeija, koji je ostavio povratnu loptu za Gojaka, no njegov udarac sa 16 metara obranio je vratar Silić. Odbijenu loptu Vignato je poslao u blok. U nastavku iste akcije Dantas je ubacio s desne strane, Adu-Adjei pucao glavom, ali Silić je još jednom sjajno reagirao.

Hajduk je potom podigao ritam i počeo sve češće ubacivati lopte u kazneni prostor Rijeke. Obrana Bijelih odolijevala je sve do 79. minute. Tada je Rijeka izgubila loptu na svojoj polovici, Marešić ubacio s desne strane, a Marko Livaja na drugoj vratnici precizno pogodio iza nemoćnog Zlomislića za konačnih 1:0.

U završnici susreta isključen je i Sigur pa su snage na terenu ponovno bile izjednačene. Ipak, nakon iscrpljujuće utakmice u četvrtak i više od pola sata igre s igračem manje, Rijeka nije uspjela kreirati novu veliku priliku za izjednačenje.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...