Nogometaši Orijenta u nevjerojatnoj utakmici stigli do prve ovosezonske pobjede u Prvoj NL

Autor: Nikola Cvjetović 10.09.2023

HNK_Orijent_NK_Dubrava_Tim_2023__1_-17065

Najzaslužniji za preokret je Fall koji se tri puta upisao u listu strijelaca. Gambijac je hat-tric postigao je iz voleja i doveo momčad u vodstvo u 85. minuti – 4:3.

Rijeka – Nogometaši Orijenta su u nevjerojatnoj utakmici 5. kola Prve NL pobijedili vodeći Šibenik, iako su na poluvremenu gubili 3:1. Najzaslužniji za preokret je Fall koji se tri puta upisao u listu strijelaca. Gambijac je hat-tric postigao je iz voleja i doveo momčad u vodstvo u 85. minuti – 4:3. U sučevom nastavku Gajzler je povećao na 5:3, a iz kaznenog udarca gosti su smanjili na 5:4. Nogometaši Orijenta u petom kolu stigli su do prve ovosezonske pobjede.

ORIJENT – ŠIBENIK 5:4

Rijeka - Stadion Krimeja. Gledatelja: 800. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb). Strijelci: 0:1 Majić (13'-11 m), 1:1 Faal (20'), 1:2 Torres (33'), 1:3 Božić (42'-11 m), 2:3 Faal (47'), 3:3 Tadejević (61'), 4:3 Faal (85'), 5:3 Gajzler (90'+5'), 5:4 Bačelić-Grgić (90'+7'-11 m). Žuti kartoni: Bodetić, Monjac (Orijent), Pozo, Torres (Šibenik).
ORIJENT: Mohorović, Bodetić, Mulac, Bubnjar, Črnko (82. Gajzler), Faal (88. Valjan), Monjac (od 76. Simčić), Mohorovičić (od 76. Lazar), Milanović, Putnik, Tadejević.
ŠIBENIK: Đaković, Gačić, Dujmović, Majić (64. Marijanović), Božić, Pozo (od 73. Rovis), Kolega, Torres (od 73. Lača), Roca (od 88. Bačelić-Grgić), Ćesić (od 88. Brajković), Cvijanović.

Rezultati utakmica 5. kola Prve NL: Sesvete - Vukovar 1991 1:2, Orijent - Šibenik 5:4, Zrinski - BSK 1:0, Dugopolje - Jarun 4:0. Danas igraju: Croatia Zmijavci - Dubrava (16.30), Cibalia - Solin (16, MAXSport 1).