Nogometaši Rijeke pobijedili su Domžale u pripremnoj utakmici

Autor: Nikola Cvjetović 10.09.2023

gale00 Foto HNK Rijeka

Bila je to prilika za trenera Rijeke Željka Sopića da pruži priliku igračima s manjom minutažom, ali i da dodatno upozna momčad.

Rijeka - Nogometaši Rijeke pobijedili su Domžale 4:0 u pripremnoj utakmici odigranoj u Domžalama.

U 12. minuti prva prilika pripala je domaćinu. Jedna izgubljena lopta Rijeke otvorila je kontru Domžalama, ali Zlomislić je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Dvije minute kasnije Obregon je osvojio loptu i prošao kroz sredinu te odigrao za Godu koji je pronašao Jankovića. Veznjak Rijeke je pucao, lopta se odbila od Obregona koji nije uspio pospremiti loptu u mrežu pogodivši vanjski dio mreže.

Uslijedio je odličan udarac Pašalića u 24. minuti s 25 metara, ali vratar Domžala odlično je obranio.

Rijeka je povela u 25. minuti. Fruk je odlično ubacio iz kornera, a Galešić poentirao glavom – 0:1.

Drugi gol stigao je u 31. minuti. Goda je odlično ubacio sa svoje polovice za Jankovića koji je bio siguran – 0:2.

U 37. minuti prijetio je domaćin, ali udarac je s lijeve strane kaznenog prostora otišao je pored gola.

Obregon je poentirao za 3:0 u 49. minuti. Goda je provukao loptu do Pjace, Janković napao prostor i ubacio, a Obregon lijevom nogom zatresao mrežu.

U 54. minuti Pjaca si je otvorio prostor za udarac, ali vratar je zaustavio pokušaj.

Domaćin je u nastavku prvi put prijetio u 58. minuti, ali vratar Zlomislić na vrijeme je izašao i glavom izbio loptu na 17 metara.

U 63. minuti odlična akcija Mikloša i Pjace koji su odigrali dupli pas, ali udarac Pjace otišao je iznad grede.

U 86. minuti Juncaj je odlično ubacio iz kornera, ali Agić je pucao glavom preko grede.

Samo minutu kasnije prilika za domaćina, ali udarac s pet metara Todorović je sjajno obranio.

I na kraju u 88. minuti Grgić je proigrao Bogojevića koji se riješio pratnje “lažnjakom” i lijevom nogom pogodio poluvisoko – 0:4.

Domžale – Rijeka 0:4 (0:2).

Sportski park Domžale. Utakmica zatvorena za javnost.

Strijelci: 0:1 Galešić (25′), 0:2 Janković (31′), 0:3 Obregon (49′), 0:4 Bogojević (88′).

DOMŽALE: Maticic, Bobarić, Morre, Hodzic, Mutavcic, Markuš, Tolic, Krstovski, Repas, Marasovic, Kolobarić. Još su igrali: Tiganj, Biggs, Hasanbegovic, Brecl, Nwankwo, Klemenčič, Šturm, Husmani, Offenbacher.

RIJEKA: Zlomislić, Goda, Janković, Galešić, Mitrović, Obregon, Selahi, Pjaca, Fruk, Veiga, Pašalić. Još su igrali: Todorović, Kitin, Juncaj, Mikloš, Valinčić, Šuke, Grgić, Ilinković, Smolčić, Bogojević, Agić.