Nogometaši Rijeke uvjerljivo pobijedili Rogašku - 4:0

Autor: Nikola Cvjetović 16.07.2023

HNK_Rijeka_-_Rogaska Foto HNK Rijeka

Bila je to posljednja provjera za bijele uoči početka sezone protiv novopečenog slovenskog prvoligaša.

Rijeka - Nogometaši Rijeke pobijedili su Rogašku 4:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na stadionu HNK Rijeka.

U šestoj minuti Grgić i Smolčić odigrali su dupli pas, Grgić je na kraju ubacio, a lopta je prošla kroz peterac.

Prvi gol stigao je u 11. minuti. Liber je ubacio s lijeve strane, lopta je došla do Selahija koji je nanišanio s ruba kaznenog prostora i pogodio – 1:0.

U 14. minuti zaprijetila je Rogaška, ali udarac je otišao pored gola.

Rijeka je ponovo prijetila u 16. minuti. Smolić je odigrao za Selahija koji je pronašao Grgića, ali njegov udarac je blokiran.

Gosti ponovo prijete nakon odličnog voleja u 23. minuti, dok na drugoj strani minutu kasnije nakon kornera Rijeke Ivanović nije uspio pospremiti loptu u mrežu.

U 38. minuti, iako nije predstavljao opasnost za gol Rogaške, udarca Pašalića izmamio je pljesak riječke publike, a gosti su posljednju priliku u prvom dijelu propustili realizrati u 45. minuti.

Rogaška je drugo poluvrijeme otvorila novim pokušajem s distance,

49 pašalić odlična vanjska pred gol ali grgić nije uspio dobro zahvatiti loptu

Rijeka prvenstvenu sezonu otvara domaćom utakmicom protiv Rudeša (subota 22. srpnja, 18.55 sati) u okviru prvog kola Supersport HNL-a.

U 61. minuti Pašalić je odigrao za Ivanović čiji je udarac blokiran, a novi pokušaj pogodio je u ruku braniča Rogaške – kazneni udarac za Rijeku.

Ivanović je bio siguran s bijele točke – 2:0.

U 65. minuti Ivanović je srušen u kaznenom prostoru, novi kazneni udarac za Rijeku.

Ovoga puta sigura izvođač bio je Marco Pašalić – 3:0.

Rijeka je do četvrtog gola stigla u 75. minuti. Ilinković je odlično odigrao loptu u prostor za Fruka koji ju je majstorski potkopao i prebacio vratara Rogaške – 4:0.

Rijeka – Rogaška 4:0

Pripremna utakmica: Rijeka – Rogaška 4:0 (1:0). Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 500. Sudac: Marin Rožman.

Strijelci: 1:0 Selahi (11′), 2:0 Ivanović (62′-11m), 3:0 Pašalić (66′), 4:0 Fruk (75′).

RIJEKA: Zlomislić, Galešić, Liber, Selahi, Pašalić, Lepinjica, Grgić, Radeljić, Smolčić, Čabraja, Ivanović. Još su igrali: Todorović, Vukčević, Krešić, Gajzler, Fruk, Ilinković, Bogojević, Agić.

ROGAŠKA: Baždarić, Kurtović, Mihelić, Pirtovšek, Braut, Majcenović, Majcen, Korošec, Benedičić, Marciu, Gradišar. Još su igrali: Vodišek, Lorber, Lampreht, Sim Thalisson, Pavlović, Kantužar, Križan, Haljeta, Satchwell, Miljanić.