Opatija i Jarun remizirali na Kantridi: Ajayi najbolji igrač u borbenom susretu
Autor: Radovan Trinajstić 28.11.2025

Drugo poluvrijeme bilo je sadržajnije i kvalitetnije u odnosu na prvo, koje je bilo nezanimljivo i mršavo što se tiče akcija.
Rijeka - Toliko željena i potrebna pobjeda Opatijaca na svom terenu ni u ovom susretu nije se ostvarila. Igrači Jaruna predstavili su se kao dobra i čvrsta ekipa sa svojom prepoznatljivom igrom. Podjela bodova realna je prema prikazanoj igri, u kojoj su na kraju obje ekipe mogle doći do pobjede. Drugo poluvrijeme bilo je sadržajnije i kvalitetnije u odnosu na prvo, koje je bilo nezanimljivo i mršavo što se tiče akcija.
U prvom dijelu domaći igrači imali su minimalnu prevagu u igri, dok su gosti više bili orijentirani na čuvanje svoga gola te povremeno brzim prodorima po bokovima pokušavali ugroziti domaća vrata. Već u 2' Žlibanović ne koristi dobar ubačaj s desne strane te sa nekoliko metara od gola ne pogađa protivničku mrežu, već šalje loptu preko gola. Gosti u 7' uzvraćaju preko Ocvireka koji je u solo prodoru prema golu domaćina nanizao nekoliko igrača, da bi s ruba šesnaesterca uputio dobar udarac koji je zamalo prošao kraj desne vratnice.
U nastavku utakmice izmjenama igrača Opatijci znatno ubrzavaju svoju igru, što primorava goste da uzvrate. Igra se sadržajnije i konkretnije prema protivničkom golu, tempo igre postaje sve brži, a uvelike doprinosi pričuva Ajayi koji svojim prodorima po lijevoj strani čini stalnu opasnost. Prvi udarac prema golu gostiju uputio je Mršić u 49', a ubrzo zatim u 52' Ajayi dobro prolazi lijevom bočnom stranom, oslobađa se svog čuvara te s ruba peterca gađa bliži kut, no vratar Križanović ostaje siguran.
Gosti dolaze u vodstvo od 0:1 u 59' nakon što je Groznica neoprezno na svojoj polovici terena izgubio duel s protivničkim igračem. To je otvorilo hitrom Ocvireku slobodan put prema domaćem golu, što je rezultiralo preciznim pogotkom, iako je domaći stoper Bagadur uz dosta napora pokušao spriječiti pogodak.
Svjesni novonastale situacije, Opatijci pojačavaju pritisak prema golu gostiju, dok gosti čekaju svoju priliku iz protuudara. U 70' Ajayi dobro prima dugu loptu svojih suigrača, uspješno se oslobađa braniča Bužića i ulazi u šesnaesterac. Prizemnim i preciznim udarcem iskosa šalje loptu ispod istrčalog Križanovića za izjednačenje 1:1.
Od tada se igra otvoreno i borbeno s obje strane, a domaći igrači daju dodatni napor kako bi došli do željene pobjede. Redaju se akcije u kojima igrači Opatije svojom nepreciznošću u dodavanju često griješe, a neodlučnost u završnim potezima ne donosi pogodak. Najbliži tome bio je Bagadur u 80', kada je u gužvi nakon kornera dobro zahvatio loptu i poslao je prema gornjem kutu, no vratar gostiju vrškom prstiju sprječava njen ulazak u mrežu.
OPATIJA – JARUN 1:1 (0:0)
RIJEKA – Stadion Kantrida, gledatelja 100, sudac Oliver Romić (Osijek) 6,5; pomoćnici Đerđ (Darda) i Vidak (Osijek); četvrti sudac Turčin (Tuhelj)
Žuti kartoni:
Opatija – 37' Žlibanović
Jarun – 74' Hodak, 90'+1 Ndiaye
Strijelci:
0:1 Ocvirek 59'
1:1 Ajayi 70'
Igrač utakmice: Goodness Ohiremen Ajayi
OPATIJA: Nwolokor 6,5, Horvat 6, Švrljuga 6, Buneta 6 (od 46' V. Bogolin 5,5), Bagadur 6,5, Groznica 5,5, Macolić 6, Milanović 6 (od 42' F. Shehu 6), Žlibanović 6 (od 72' Blečić /), Mršić 6,5 (od 64' Pejanović 6), B. A. Bogolin 6 (od 46' Ajayi 7)
Trener: Zoran Bogolin 6
JARUN: Križanović 6,5, Mačković 6, Mlinar 6, Luketić 6,5, Alghoul 6 (od 72' Hodak /), Bužić 5, Ćilić 6,5 (od 78' Ndiaye /), Jug 6,5, Ocvirek 7 (od 90'+2 Piplica /), Mamić 6,5, Rivandi 6
Trener: Roy Ferenčina 6




