[PLIVANJE] Amina Kajtaz osvojila šest zlatnih odličja na Prvenstvu Hrvatske

Autor: Nikola Cvjetović 22.07.2024

Victoria_Primorje_HPS_Grand_Prix_plivanje_plivacki_maraton__1_

Boje grada Rijeke odlično su predstavili i Vanna Đaković koja je osvojila tri zlata, Meri Mataja i Maro Miknić, koji su osvojili svaki po dva zlata

Rijeka - Prvenstvo Hrvatske u plivanju za seniore i mlađe dobne skupine, koje se održalo u Zagrebu, privedeno je kraju. Amina Kajtaz, plivačica Kantride, bila je najuspješnija među riječkim plivačima u Zagrebu. Osvojila je pet pojedinačnih zlata (50 i 100m leptir, 50 i 100m leđno i 200m mješovito), te dodala dva srebra i zlato u štafetama.

I njezine klupske kolegice Vanna Đaković i Meri Mataja okitile su se s više medalja. Vanna je osvojila je tri zlata na 200, 400 i 800m slobodno, a Meri Mataja je slavila na 50 i 100m prsno. Maro Miknić (Nevera) pobijedio na 50 i 100m leptir.

Zapažen nastup imali su i riječki plivači i plivačici koji spadaju u mlađe juniorsku konkurenciju, a postižu već zapažene rezultate i u starijoj kategoriji. Riječ je o Ani Bobanović i Elizi Spajić (Primorje), Hani Knežević i Milanu Čubri (Kantrida), Petri Mance i Mati Grguriću (Nevera).

U ukupnom poretku klubova Kantrida je treća, Nevera peta, Primorje trinaesto.

Rezultati:

Mlađe seniorke:
400m slobodno: 1. Vanna Đaković (Kantrida) 4:31,50;
100m leptir: 1. Hana Knežević (Kantrida) 1:04,13, 2. Michelle Mari Gajski (Kantrida) 1:06,04;
200m prsno: 1. Meri Mataja (Kantrida) 2:41,41, 2. Eliza Spajić (Primorje) 2:41,62;

50m leđno: 1. Petra Mance (Nevera) 30,87, 2. Ana Bobanović (Primorje) 31,24;
4x100m mješovito: 3. mjesto - Kantrida (Nora Forjan, Lara Devčić, Hana Knežević, Samantha Eremija) 4:42,91

Mlađi juniori:
100m leptir: 1. Milan Čubra (Kantrida) 55,75;
50m leđno: 2. Mate Grgurić (Nevera) 27,66;
4x100m mješovito: 2. mjesto - Kantrida (Vlado Andrić, Leon Vičić, Milan Čubra, Andrej Kljun) 4:04,08, 3. mjesto - Nevera (Mate Grgurić, Roko Morić, Dario Ferković, Noan Baćić) 4:05,04