Prva HNL – juniori: Gorica – Rijeka 0:3, odlična predstava bijelih

Autor: Marina Pauletić 17.08.2023

juniori_hnk_rijeka-53619

Rijeka je od prve minute pokazala gard i želju za tri boda.

Rijeka - Juniori Rijeke pobijedili su na gostovanju Goricu 3:0 u utakmici 2. kola Prve HNL.

Nakon remija na otvaranju prvenstva protiv Istre 1961 (2:2), bijeli su ostvarili vrijednu pobjedu na gostovanju u Velikoj Gorici po teškom i sparnom vremenu.

Rijeka je od prve minute pokazala gard i želju za tri boda. U osmoj minuti Bilajac je odlično presjekao jedno dodavanje obrane Gorice, lijepo je pronašao Jakca na povratnoj lopti koji je mirno poentira s desetak metara – 0:1 .

U 26. minuti lijepa kombinacija Bužića i Momčilovskog koji je sjajno pucao, no njegov udarac završio je na gredi.

U 43. minuti brza kombinacija Bilajca i Anušića po lijevoj strani, Anušić je u punom trku prevario dva igrača Gorice, njegov udarac je kratko odbio vratar, ali budni Jakac je pospremio iz blizine loptu u mrežu za – 0:2.

I u drugom dijelu Rijeka je bila puno bolja i konkretnija momčad, no dobre prilike propustili su Anušić, Mrvčić i Salković.

Konačan rezultat bijeli su postavili u 83. minuti. Agilni Mrvčić fantastičnim driblingom prošao je svojeg čuvara i još ljepše proigrao Gardijana na drugu vratnicu koji je mirno poentira za 0:3.

Rijeka je tako upisala važnu pobjedu u odličnoj predstavi kao uvertira za derbi s Dinamom u subotu.