Juniori s tri pogotka ispratili Goricu

Autor: Tara Tomić 21.02.2024

juniori-52678 foto - HNK RIJEKA

Juniori Rijeke drugi dio sezone otvorili uvjerljivom pobjedom protiv Gorice 3:0.

Rijeka - Uvjerljiva igra i sjajno prvo poluvrijeme u kojem su bijeli stekli prednost 3:0 trasirali su put prema novoj pobjedi.

Rijeka je uz tri gola u tom dijelu pogodila i vratnicu, te ostavila goste na jednom udarcu prema golu Rijeke.

Rijeka je povela u šestoj minuti. Valinčić je ušao čvrsto u jedan duel na dvadesetak metara od gola, oduzeo lopti i proigrao Tešovića koji je proslijedio do Jakca. Najbolji strijelac lige pobjegao je obrani Gorice – 1:0.

U 25. minuti Žlibanović se sjajno oslobodio dvojice igrača na lijevom krilu, proigrao Tešovića, koji je minijaturom prevario gostujućeg stopera, proslijedio krasno do Valinčića koji je mirno poentirao za 2:0!

Treći gol stigao je u 32. minuti. Nakon kornera Rijeke, i kratke suradnje Došena i Jakca, obrana Gorice kratko je otklonila opasnost, ali Došen je bio budan i eurogolom poentirao za 3:0.

Drugo poluvrijeme proteklo je u obostrano angažiranoj igri, no bez promjene rezultata. Treba izdvojiti sjajnu intervenciju Vučetića nakon udarca gostiju s dvadesetak metara i dobre prilike Jakca i Žlibanovića koje nisu urodile pogotkom.

Rijeka – Gorica 3:0

Utakmica 17. kola Prve HNL – juniori: Rijeka – Gorica 3:0 (3:0). Igralište Robert Komen. Gledatelja: 100. Sudac: Marino Majstorović (Crikvenica).

Strijelci: 1:0 Jakac (6′), 2:0 Valinčić (25′), 3:0 Došen (32′).

RIJEKA: Vučetić, Peranović, Miškulin, Kitin, Zubović, Tešović (od 87′ Šimetić), Jakac (od 87′ Dabo), Žlibanović (od 73′ Butić), Bilajac (od 46′ Thaqi), Došen (od 66′ Murica), Valinčić.

GORICA: Došen, Dukić, Raguž, Knežević, Sagna, Stunja (od 70′ Brkić), Fall, Nezirović (od 70′ Kučiš), Stoyanov (od 46′ Radočaj), Đekić, Darojković (od 46′ Agatić).