Prva HNL – juniori: Rijeka pobijedila Cibaliju

Autor: Marina Pauletić 10.03.2024

juniori-52678 Foto: ilustracija

U drugo poluvrijeme Rijeka je ušla s puno energije.

Rijeka - Juniori Rijeke pobijedili su Cibaliju 2:1 u utakmici 20. kola Prve HNL.

Bijeli su u Vinkovcima pružili još jednu odličnu partiju dominiravši od samog početka.

Rijeka je bila konkretnija, ostavivši suparniku malo prostora. Prvih nekoliko prilika na utakmici propustili su Jakac, Došen, Bilajac i Butić, a onda je nagrada za dobru igru stigla u 41. minuti.

Butić je sjajno probio desnu stranu, povratno odigrao za Bilajca koji je odlično pucao. Vratar Cibalije sjajno je obranio udarac, ali spreman je bio najbolji strijelac lige Jakac koji je postigao svoj 12. prvenstveni gol ove sezone.

U drugo poluvrijeme Rijeka je ušla s puno energije. U 54. minuti odlična kombinacija na malom prostoru Butića i Medojevića, te povratan pas za Bilajca koji je ovaj put miran i precizan za zasluženih – 0:2!

Igrala se 61. minuta kada je Lukas Murica sjajno pucao s dvadesetak metara, vratar Cibalije još bolje obranio, a odbijenu loptu Butić ponovno šalje u srce kaznenog prostora. Igrači Cibalije očistili su opasnost i otvorili brzi kontranapad u kojem je poentirao Gradečak – 1:2.