Prva HNL – juniori: Rijeka poražena od Dinama

Autor: Nikola Cvjetović 20.08.2023

juniori_HNK_RIjeka-89136

Bijeli ovoga puta nisu uspjeli parirati modrima, te su tako nakon remija protiv Istre 1961 (2:2), pobjede protiv Gorice (0:3) sada upisali i prvi poraz u novoj sezoni.

Rijeka - Juniori Rijeke poraženi su od Dinama 1:5 u utakmici trećeg kola Prve HNL.

Dinamo je prvi prijetio na otvaranju utakmice, u četvrtoj minuti, nakon kornera, Ruškovački je pucao glavom preko gola

Utakmica se nije ni zahuktala, a Rijeka je povela u 11. minuti. Momčilovski je ukrao loptu na 30 metara od gola Dinama, povukao, prošao dva igrača i pogodio prvi kut – 1:0.

Radost je bila kratkog vijeka, šest minuta kasnije mat u tri poteza. Branič Ruškovački je odličnom okomitom loptom proigrao Kujundžića koji ju je proslijedio za Košćevića – 1:1.

Već u 21. minuti gosti su poveli, Vrbančić je primio loptu i precizno naciljao, a lopta se od vratnice našla u mreži – 1:2.

Modri su veliku priliku imali u 24. minuti, Košćević je podvalio loptu za Majića čiji je udarac otišao pored gola.

Dinamo je povećao prednost u 37. minuti, Majić je primio loptu u kaznenom prostoru, uspio izbjeći duel i pogodio suprotni kut – 1:3.

Rijeka je prijetila u 40. minuti, Mikloš se sjurio prema golu, udarac s 18 metara otišao je uz vratnicu.

Minutu kasnije bijeli su imali slobodan udarac na 18 metara, udarac Valinčića otišao je malo iznad grede.

Rijeka je u drugom dijelu pokušavala se vratiti u igru, ali modri su kontrolirali igru.

U 58. minuti lijep potez Geca, ali udarac je obrani vratar Todorović.

Kako je utakmica odmicala Rijeka je bila prisiljena krenuti po gol nade, gosti su to kaznili u 86. minuti.

Kroz nekoliko dodavanja modri su otvorili prostor za Zahoru koji je bio precizan – 1:4.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minuti. Vračar je srušen u kaznenom prostoru, a Vrbančić je bio precizan s bijele točke – 1:5.

Rijeka – Dinamo 1:5

Utakmica 3. kola Prve HNL – juniori: Rijeka – Dinamo 1:5 (1:3). Igralište u kampu HNK Rijeka. Gledatelja: 150. Sudac: Luka Milković (Viškovo).

Strijelci: 1:0 Momčilovski (11′), 1:1 Košćević (17′), 1:2 Vrbančić (21′), 1:3 Majić (37′), 1:4 Zhora (86′), 1:5 Vrbančić (89′-11m).

Žuti kartoni: Šuke, Blečić, Butić (Rijeka), Čaić, Cindrić, Kujundžić (Dinamo).

RIJEKA: Todorović, Bužić, Šuke, Blečić (od 71′ Sficco), Valinčić, Zubović, Mikloš (od 46′ Butić), Jakac (od 77′ Anušić), Momčilovski (od 46′ Mrvčić), Bilajac, Tešović (od 46′ Miškulin).

DINAMO: Klarin, Cvetko, Ruškovački, Čaić (od 52′ Peroš), Gec (od 66′ Vračar), Košćević (od 66′ Rimac), Vrbančić, Majić (od 84′ Zahora), Cindrić (od 46′ Majdandžić), Kujundžić (od 84′ Tonon), Sušak.