Prva HNL – kadeti: Rijeka pobijedila Varaždin

Autor: Marina Pauletić 21.10.2023

kadeti_HNK_Rijeka-79463 Foto: arhiva

Bijeli su stigli do treće pobjede.

Rijeka - Kadeti Rijeke pobijedili su Varaždin 4:1 u utakmici 10. kola Prve HNL

Bijeli su stigli do treće pobjede u zanimljivom ogledu u kojem je pobjednik odlučen u drugom poluvremenu.

Rijeka je prvi priliku imala u 18. minuti, Miškulin je odigrao za Mrvčića čiji je udarac išao u vratara Varaždina.

U 30. minuti u dobroj situaciji našao se Frank, ali udarac glavom s pet metara nije bio dobar.

Pet minuta kasnije Frank je prošao po desnoj strani, ali udarac je otišao pored gola.

U samoj završnici prvog dijela Vinarš je pronašao Bačića, ali udarac s osam metara nije bio kvalitetan.

Rijeka je povela u 55. minuti. Vinarš je ubacio iz kornera, Šimurina se najbolje snašao – 1:0.

Sedam minuta kasnije vratar Varaždina odbio je jednu loptu i sudario se sa suigračem, a Frank je loptu pospremio u mrežu – 2:0.

Već u 64. minuti Rijeka je imala 3:0. Bačić je poentirao nakon pogreške obrane Varaždina 3:0.

Gosti su smanjili u 74. minuti, Šegović je poentirao nakon ubačaja Marčina – 3:1.

Konačnih 4:1 Rijeka je postavila u 84. minuti. Thaqi je pucao pod kutem s ruba kaznenog prostora, vratar Varaždina uspio je dirati loptu, ali ona je na kraju završila u mreži – 4:1.