Pioniri Rijeke svladali Istru 1961

Autor: Tara Tomić 21.02.2024

pioniri-93651 foto - HNK RIJEKA

Pioniri Rijeke otvorili su drugi dio sezone slavljem na gostovanju kod Istre 1961 u okviru 17. kola.

Rijeka - Iako je Istra 1961 povela golom Joke u 16. minuti, te s prednošću otišla na odmor, bijeli su u nastavku preokrenuli rezultat.

U 39. minuti, na jednu odbijenu loptu natrčao je Korlević i glavom prebacio vratara – 1:1.

Šest minuta kasnije Rijeka je povela. Šerifi se u kaznenom prostoru driblingom oslobodio dva igrača i precizno pogodio vratarev lijevi kut – 1:2.

Konačni rezultat Rijeka je postavila u 67. minuti. Gubo je ubacio s lijeve strane na glavu Grulovića koji je loptu pospremio u vratarev desni kut.

Istra 1961 – Rijeka 1:3

Utakmica 17. kola Prve HNL – pioniri: Istra 1961 – Rijeka 1:3 (1:0). Igralište Medulin. Gledatelja: 60. Sudac: Daniel Starčević (Pula)

Strijelci: 1:0 Joka (16′), 1:1 Korlević (39′), 1:2 Šerifi (45′), 1:3 Grulović (67′).

Žuti karton: Starčević (Rijeka).

ISTRA 1961: Vasiljević, Prešnjak, Galant (od 48′ Ritoša), Ušić, Joka, Saina, Škafar Žužić, Jelavić (od 48′ Maksić), Nesimi, Šetić, Durmo (od 56′ Šimonović).

RIJEKA: Matukina, Vešligaj, Gubo, Starčević, Miletić, Korlević (od 69′ Prtenjača), Žeželić (od 69′ Žakula), Šerifi, Radusin (od 36′ Grulović), Schweitzer, Savković (od 64′ Jurišić).