Prva HNL – pioniri: Rijeka – Rudeš 0:0

Autor: Marina Pauletić 09.05.2023

pioniri_hnk_rijeka_-42190

Prva šansa na utakmici stigla je u 25. minuti.

Rijeka - Pioniri Rijeke i Rudeša odigrali su 0:0 u utakmici 26. kola Prve HNL, posljednjem prvenstvenom susretu ove sezone. Rijeka je na kraju zauzela šesto mjesto u prvenstvu.

Prva šansa na utakmici stigla je u 25. minuti. Hrelec je ubacio s boka sa 17 metara, Sablić je glavom pucao preko gola. Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama, bijeli nisu uspijevali u završnici pronaći rješenja da bi probili obranu gostiju.

Gosti su prvi prijetili u nastavku. U 39. minuti Jurinec je probio po lijevom boku i ubacio, Golem je bio prvi na lopti i pucao iz blizine. Vratar Ramljak obranio je udarac, a Hrelec je odbijanac poslao pored gola. U 58. minuti Murica je pucao s 18 metara, lopta je prošla kraj vratnice.

Do kraja utakmice Rudeš je imao dvije situacije. U 61. minuti Čuljak je s desetak metara pucao kraj gola, dok je pet minuta kasnije isti igrač glavom bio neprecizan.