Prva HNL – pioniri: Slaven Belupo – Rijeka 1:3

Autor: Sanja Monar 28.02.2023

hnk_rijeka_pioniri

Gosti su smanjili u 56. minuti preko Volfa, ali Rijeka je samo dvije minute trećim golom na utakmici potvrdila pobjedu.

Rijeka - Pioniri Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 3:1 u 18. kolu Prve HNL ostvarivši vrijednu pobjedu na gostovanju u Koprivnici.

Bijeli su upisali petu prvenstvenu pobjedu, a pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu.

Rijeka je povela u 45. minuti. Nakon udarca Mohorovičića, vratar Slavena odbio je loptu, a akciju je pratio Schweitzer koji je utrčao i pospremio loptu u gol – 0:1.

Sedam minuta kasnije bijeli su udvostručili prednost.

Nakon ubačaja u kazneni prostor domaćina, u gužvi je najbolje reagirao Lerga i iz drugog pokušaja postigao pogodak – 0:2.

Jedna odbijena lopta u kaznenom prostoru s desne strane došla je do Murice koji je sigurno pogodio za 1:3.