Prva HNL juniora: Riječani upisali uvjerljivu pobjedu, Jakov Bilajac dvostruki strijelac

Autor: Nikola Cvjetović 12.11.2023

Jakov_bilajac_HNK_Rijeka_junior Jakov Bilajac, HNK Rijeka; Foto HNK RIjeka

Juniori Rijeke ostvarili su uvjerljivu pobjedu (0:5) na gostovanju kod Dugopolja u utakmici 13. kola Prve HNL.

Rijeka - Bijeli su sjajnom izvedbom stigli do šeste prvenstvene pobjede ove sezone.

Od prve sekunde utakmice Rijeka je bila dominantna, rastrčana i razigrana, a prvi gol stigao je u devetoj minuti.

Butić je oštro ubacio iz kuta, Šuke sjajno skočio i zakucao loptu glavom – 0:1.

U 30. minuti Butić i Mikloš, nakon ubačaja iz kuta, odigravaju kratku kombinaciju, a Butić se lijepo izvukao na udarac lijevom nogom i neobranjivo pogodio lijevi gornji kut – 0:2.

Treći gol stigao je već u 34. minuti.

Blečić je oduzeo loptu na sredini terena i odmah odigrao okomiti pas za Momčilovskog koji se sjurio prema golu kada ga je Munivrana oštro sruši – kazneni udarac za Rijeku.

Butić je preuzeo odgovornost i poentirao – 0:3.

Rijeka je nastavila kontrolirati utakmicu, a pobjedu je potvrdila u završnici.

Žlibanović je sjajnim, dubinskim dodavanjem pronašao Bilajca, koji je ušao s lijeve strane u kazneni prostor i poentirao – 0:4.

Rijeka je konačan rezultat postavila u 85. minuti. Mikloš i Butić kratko kombiniraju, Butić je oštro ubacio, a Bilajac visoko skočio i sjajnim udarcem glavom postavio konačnih – 0:5.

Velike prilike u utakmici propustili su Medojević, Momčilovski, Čamber, Žlibanović i Jakac, a udarac jedan pokušaj Medojevića zaustavila je greda!

Dugopolje – Rijeka 0:5

Utakmica 13. kola Prve HNL: Dugopolje – Rijeka 0:5 (0:3). Igralište ŠC Hrvatskih vitezova. Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac).

Strijelci: 0:1 Šuke (9′), 0:2 Butić (30′), 0:3 Butić (34′-11m), 0:4 Bilajac (77′), 0:5 Bilajac (85′).

Žuti kartoni: Martinović, Munivrana, Roić (Dugopolje).

DUGOPOLJE: Mihanović, Bašić (od 73′ Bašić), Šarić, Ivanda (od 46′ Bosančić), Polić, Kero (od 46′ Uvodić), Roić (od 79′ Zebić), Katić (od 65′ Vranješ), Martinović (od 46′ Balić), Munivrana, Domikulić.

RIJEKA: Vučetić, Šuke, Butić, Valinčić, Blečić (od 81′ Zubović), Kitin, Mikloš, Medojević (od 68′ Došen), Čamber (od 68′ Bilajac), Momčilovski (od 75′ Žlibanović), Jakac (od 81′ Bužić).