Prva HNL: Juniori Rijeke jesenski dio zaključili pobjedom protiv Istre 1961

Autor: Marina Pauletić 10.12.2023

juniori_rijeka-50962

Istra 1961 bolje je krenula u nastavak utakmice, ali bijeli su ubrzo preuzeli kontrolu i poveli u 66. minuti.

Rijeka - Juniori Rijeke slavljem na gostovanju kod Istre 1961 2:0 u okviru 16. kola Prve HNL na najbolji mogući način zaključili su jesenski dio prvenstva.

Bijeli su prvo poluvrijeme bili razigrani i rastrčani, kreiravši mnoštvo dobrih situacija pred vratima Istre, ali izostala je realizacija.

Nakon lijepe akcije Mikloša, Bužića i Došena po lijevoj strani lopta je došla do Žlibanovića na dvadesetak metara od gola, uslijedio je snažan i precizan udarac – 0:1.

Rijeka je pobjedu potvrdila u sudačkoj nadoknadi. Agilni Momčilovski pobjegao je obrani Istre, stoper Istre srušio ga je u izglednoj prilici, a sudac pokazao na bijelu točku.

Siguran realizator bio je Valinčić – 0:2.

Rijeka je prvi dio sezone okončala na petom mjestu prvenstvene ljestvice uz sedam pobjeda, četiri remija i pet poraza osvojivši 25 bodova.