Prva HNL: Juniori Rijeke uvjerljivo slavili protiv Cibalije

Autor: Nikola Cvjetović 04.09.2023

Momcilovski_HNK_Rijeka_Junior

Bijeli su cijelu utakmicu bili razigrani i nadomoćni nanijevši gostima iz Vinkovaca treći poraz u prvenstvu.

Rijeka - Juniori Rijeke pobijedili su Cibaliju 8:0 u utakmici petog kola Prve HNL.

Rijeka je stvorila veliki broj prilika tako da je rezultat mogao biti i uvjerljiviji, a sve je krenulo u šesto minuti.

Tešović je efektno iz slobodnog udarca pogodio za 1:0.

Drugi gol stigao je u 13. minuti. Nakon sjajne akcije Čambera, Tešovića i Bilajca, Momčilovski je natrčao na povratnu loptu – 2:0.

U 33. minuti Došen je ubacio iz kornera, a Čamber poentirao glavom – 3:0.

Samo minutu kasnije bilo je 4:0, Momčilovski je presjekao loptu te se sjurio prema vratima i poentirao za 4-0.

Sjajno prvo poluvrijeme bijeli su okončali u 41. minuti, Bilajac je asistirao Momčilovskom za 5:0 i hat-trick napadača Rijeke.

Bijeli su i u nastavku nastavili sa sjajnom igrom, Tešović je u 51. minuti sjajnom dubinskom loptom izbacio Butića koji je bio siguran – 6:0.

Rijeka nije spuštala nogu s gasa, Tešović je u 64. minuti ubacio iz kornera, a Šuke je ovoga puta poentirao – 7:0.

Konačnih 8:0 bijeli su postavili u 86. minuti. Buneta je proigrao Jakca koji je za bijele po osmi put zatresao mrežu – 8:0.

Rijeka – Cibalia 8:0

Utakmica 5. kola Prve HNL – juniori: Rijeka – Cibalia 8:0 (5:0). Igralište u kampu HNK Rijeka. Gledatelja: 50. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Tešović (6′), 2:0 Momčilovski (13′), 3:0 Čamber (33′), 4:0 Momčilovski (34′), 5:0 Momčilovski (41′), 6:0 Butić (52′), 7:0 Šuke (64′), 8:0 Jakac (87′).

Žuti karton: Čamber (Rijeka).

RIJEKA: Bliznac (od 56′ Vučetić), Bužić (od 56′ Gardijan), Blečić, Šuke, Tešović, Kitin, Došen (od 56′ Jakac), Bilajac (od 46′ Butić), Momčilovski (od 56′ Anušić), Mikloš, Čamber (od 65′ Buneta).

CIBALIA: Vrljić, Cvjetković, Đordić (od 53′ Kujundžić), Vukelić (od 59′ Bogdan), Marić, Horvat, Malovan, Delić (od 46′ Kurteš), Balić (od 59′ Kopčić), Matić, Svrzlić (od 81′ Ižaković).