Prva HNL kadeta: Rijeka bolja od Istre 1961

Autor: Nikola Cvjetović 04.09.2023

kadeti_Rijeke

Bijeli su upisali drugu prvenstvenu pobjedu, a ključan trenutak dogodio se u sudačkoj nadoknadi.

Rijeka - Kadeti Rijeke pobijedili su Istru 1961 2:1 u utakmici 4. kola Prve HNL.

Igrala se prva minuta nadoknade. Nakon ubačaja, odbijenu loptu pokupio je Lekaj koji prošao jednog igrača i udarcem po podu pronasao Kružića koji je u dva dodira hladnokrvno poentirao za veliko slavlje Rijeke.

Rijeka je povela u 36. minuti. Nakonmirnog posjeda i kratkih dodavanja, loptu je na desnoj strani dobio Frank gdje se riješio suparničkog igrača driblingom i odlično odigrao za Vinarša koji u naletu pospremio loptu s osam metara u desni kut – 1:0.

Istra 1961 izjednačila je u 80. minuti, nakon ubačaja i nekoliko odbijanaca, Gagula je zatresao mrežu – 1:1.

Rijeka – Istra 1961 2:1

Utakmica 4. kola Prve HNL – kadeti: Rijeka – Istra 1961 2:1 (1:0). Igralište u kampu HNK Rijeka. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Šantić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Vinarš (36′), 1:1 Gagula (80′), 2:1 Kružić (90’+1).

Žuti kartoni: Halilović, Peranović (Rijeka), J. Žiković, Tomić (Istra 1961).

RIJEKA: Jurčević, Peranović, Miškulin, Kružić, Šimurina, Lekaj, Mrvčić, Mady (od 46′ Murica), Halilović (od 78′ Bačić), Vinarš (od 46′ Šimetić), Frank (od 64′ Podobnik).

ISTRA 1961: Nemet, Gojani (od 64′ Draguzet), Kumar, Tomić, Lovrić (od 64′ J. Žiković), Perković (od 78′ Krivičić), Šehić (od 78′ Uljanić), Gagula, T. Žiković (od 64′ Vujičić), Kablar, Terlević.