Prva HNL pionira: Riječani poraženi od Osijeka

Autor: Nikola Cvjetović 11.09.2023

pioniri_HNK_RIjeka-49021

Bijeli su tako, uz tri pobjede, doživjeli drugi prvenstveni poraz ove sezone.

Rijeka - Pioniri Rijeke poraženi su na gostovanju kod Osijeka 2:3 u utakmici 5. kola Prve HNL.

Rijeka je povela u 34. minuti. Schweitzer je povukao s centra do zone 25 metara i zatim potegnuo, a lopta je uz nesigurnu reakciju vratara Adžića završila u mreži – 0:1.

Osijek je izjednačio preko Tomaševića (42′), a domaćin je dvama pogocima Dedića u 60. i 66. minuti s bijele točke potvrdio preokret.

Rijeka je u konačnici uspjela ublažiti poraz. U trećoj minuti sudačke nadoknade, nakon ubačaja iz slobodnog udaraca, Žakula je s pet metara poentirao udarcem glavom – 3:2.

Osijek – Rijeka 3:2

Utakmica 5. kola Prve HNL – pioniri: Osijek – Rijeka 3:2 (0:1). Igralište Osijek. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Vučemilović-Šimunović (Višnjevac).

Strijelci: 0:1 Schweitzer (34′), 1:1 Tomašević (42′), 2:1 Dedić (60′), 3:1 Dedić (66′-11m), 3:2 Žakula (70’+3).

OSIJEK: Adžić, Rošta, Vinogradac, Abramović, Sabo, Miličić, P. Turić (od 68′ Perković), Kolarević, Dedić, Marković (od 46′ Vinković, od 68′ Š. Turić), Tomašević (od 68′ Tralija).

RIJEKA: Milković, Vešligaj, Gubo, Kikić (od 64′ Surina), Prtenjača, Starčević (od 66′ Peršić), Cvitanović (od 32′ Grulović, od 64′ Žakula), Korlević (od 64′ Šerifi), Cerić, Schweitzer, Žeželić.