Prva HNL pionira: Visoka pobjeda Rijeke protiv Istre 1961, hat-trick Žakule u pet minuta

Autor: Nikola Cvjetović 04.09.2023

pioniri_HNK_RIjeka-64810 Foto HNK Rijeka

Bijeli su tako stigli do treće prvenstvene pobjede nanijevši gostima iz Pule prvi prvenstveni poraz ove sezone.

Rijeka - Pioniri Rijeke pobijedili su Istru 1961 5:1 u utakmici 4. kola Prve HNL.

Rijeka je bolje krenula u utakmicu, bijeli su poveli u osmoj minuti.

Na jednu odbijenu loptu natrčao je Starčević i poentirao – 1:0.

Istra 1961 u utakmicu se vratila u 23. minuti kada je Joka izjednačio – 1:1.

To nije obehsbrabrilo bijele koji su nastavili napadati, u 32. minuti, nakon jedne duge lopte, Žeželić je izašao sam na vratara Istre 1961 i rutinirano pogodio donji lijevi kut vratara – 2:1.

I onda je na scenu stupio Neo Žakula koji je u igru ušao u 63. minuti i u samoj završnici unutar pet minuta postigao hat-trick.

Prvo je u 69. minuti Starčević asistirao, Žakula je s desne strane izašao ispred vratara i zabio prizemnim udarcem – 3:1.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Polić je pronašao Žakulu koji je još jednom poentirao – 4:1.

Ni tu nije bio kraj, u trećoj minuti nadoknade Žakula je oduzeo jednu loptu, izašao sam pred vratara Istre i novim preciznim udarcem stigao do hat-tricka – 5:1.

Rijeka – Istra 1961 5:1

Utakmica 4. kola Prve HNL – pioniri: Rijeka – Istra 1961 5:1 (2:1). Igralište u kampu HNK Rijeka. Gledatelja: 100. Sudac: Sandro Miličković (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Starčević (8′), 1:1 Joka (23′), 2:1 Žeželić (32′), 3:1 Žakula (69′), 4:1 Žakula (70’+1), 5:1 Žakula (70’+2).

Žuti kartoni: Prtenjača, Grulović, Cerić, Schweitzer (Rijeka), Ušić (Istra 1961).

RIJEKA: Milković, Vešligaj, Gubo, Kikić, Prtenjača, Starčević, Cvitanović (od 43′ Grulović), Šerifi (od 43′ Korlević), Cerić (od 70′ Polić), Schweitzer, Žeželić (od 63′ Žakula).

ISTRA 1961: Vasiljević (od 58′ Fabac), Prešnjak (od 50′ Jelić), Ušić, Veljačić (od 65′ Paić Čubelić), Joka, Saina, Jelavić (od 50′ Mujkić), Nesimi, Šetić (od 65′ Milošević), Šimonović (od 36′ Maksić), Andričević (od 58′ Vlahović).