Prva HNL pionira: Rijeka – Osijek 2:3

Autor: Nikola Cvjetović 26.02.2024

radusin11-68179 Foto HNK Rijeka

U rijetko viđenoj završnici bijeli su do same završnice imali vodstvo 2:1 i igrača više i onda je uslijedio preokret.

Rijeka - Pioniri Rijeke poraženi su od Osijeka 2:3 u utakmici 18. kola Prve HNL.

Nakon jedne presječne lopte u sredini terena i prijenosa lopte, Osijek je stigao pred gol Rijeke. U trenutku kad se činilo da nema opasnosti po domaći gol, slabu reakciju obrane iskoristio je Dedić i poentirao za vodstvo gostiju u trećoj minuti – 0:1.

Rijeka se vratila u 52. minuti, nakon odlične dubinske lopte i ubačaja s desne strane Radusin je poentirao – 1:1.

Osijek je ostao s igračem manje nakon pogibeljnog starta Saba u pokušaju da izbije loptu.

U 58. minuti novi sjajan prodor po desnoj strani i ubačaj, lopta se kratko odbila ravno na noge Radusinu koji je poentirao – 2:1.

I kada se činilo da će Rijeka mirno privesti utakmicu kraju, Osijek je u nadoknadi stigao do tri boda.

Jedna lopta u prostor bila je dovoljna za Dedića koji se riješio pratnje i poentirao – 2:2.

Kao da to nije bilo dovoljno u četvrtoj minuti nadoknade, Dedić je poentirao nakon jedne duge lopte, a pritom je loptu smirio rukom, ali glavni sudac utakmice nije se oglasio.

Rijeka – Osijek 2:3

Utakmica 18. kola Prve HNL – pioniri: Rijeka – Osijek 2:3 (0:1). Igralište Robert Komen. Gledatelja: 100. Sudac: Sandro Miličković (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Dedić (3′), 1:1 Radusin (52′), 2:1 Radusin (58′), 2:2 Dedić (70′), 2:3 Dedić (70’+4).

Žuti kartoni: Miletić (Rijeka). Crveni karton: Sabo (Osijek, 54′).

RIJEKA: Matukina, Vešligaj, Gubo, Starčević, Miletić, Korlević, Žeželić, Šerifi, Radusin (od 65′ Jurišić), Schweitzer, Savković (od 61′ Prtenjača).

OSIJEK: Adžić, Janjić, Vinogradac (od 60′ Gavran), Petrović, Sabo, Šarić, Tomašević (od 40′ Ljubojević), Kolarević, Dedić, Miličić, Marković (od 50′ Gašparović).