Prva liga NS Rijeka – stariji pioniri: Lokomotiva – Rijeka 2:5

Autor: Marina Pauletić 11.09.2023

stariji_pioniri-45302

Rijeka je povela u 6. minuti.

Rijeka - Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Lokomotivu 5:2 u utakmici 2. kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka.

Rijeka je povela u 6. minuti. Nakon ubačaja sa strane, igrač lokomotive odbio je loptu na 16 metara, taman na natrčalog Savkovića koji je pospremio loptu u bliži golmanov kut – 0:1. Lokomotiva je izjednačila preko Tomljanovića u 15. minuti, ali bijeli su ponovo vratili prednost u 20. minuti.

Dubinska lopta za Karla Radusina koji je, u borbi za loptu s golmanom Lokomotive na vrhu 16 metara, izašao kao pobjednik i vrhunski prebacio vratara i igrača koji se vraćao na gol pogodivši rašlje – 1:2. U 24. minuti već je bilo 1:3, nakon jednog odbijanca, Uljan Poklar je poentirao – 1:3.

Rijeka je nastavila napadati, u 31. minuti Radusin je poentirao iz slobodnog udarca s 18 metara – 1:4. Tu nije bio kraj golovima u prvom dijelu, samo minuti kasnije Petrc je poentirao za domaćina – 2:4.

Drugi dio ponudio je samo jedan gol, u 61. minuti Savković je primio loptu na 30 metara, prošao između dvojice igrača Lokomotive i udarcem punom nogom pogodio rašlje – 2:5.