Prva liga NS Rijeka: Stariji pioniri HNK Rijeka izgubili od Grobničana, a mlađi pioniri ih uvjerljivo pobijedili

Autor: Nikola Cvjetović 03.09.2023

Miletic_HNK_RIjeka Foto HNK Rijeka

U redovima Rijeke istaknuo se Mihael Miletić s četiri postignuta gola.

Rijeka - Mlađi pioniri Rijeke pobijedili su Grobničan (9:1) u utakmici prvog kola Prve lige NS Rijeka.

Rijeka je sezonu otvorila uvjerljivom pobjedom, bijeli su bili rastrčani i raznovrsni u završnici.

Kod rezultata 3:0 vratar Rijeke Teodor Zvekić obranio je udarac s bijele točke.

Rijeka – Grobničan 9:1

Utakmica 1. kola Prve lige NS Rijeka – mlađi pioniri: Rijeka – Grobničan 9:1 (5:1). Igralište Robert Komen. Gledatelja: 30. Sudac: Marin Rožman.

Strijelci: 1:0 Miletić (5′), 2:0 Miletić (8′), 3:0 Šolić (10′), 4:0 Sviličić Kraš (14′), 4:1 Fućak (21′-11m), 5:1 Miletić (28′), 6:1 Vujnović (31′), 7:1 Miletić (45′), 8:1 Pranjić (48′), 9:1 Dundara (56′).

RIJEKA: Zvekić, Perhat, Vujnović, Šarlija, Golik, Sviličić Kraš, Pranjić, Miletić, Dundara, Šolić, Peček. Još su igrali: Vujasin. Još su igrali: Anušić, Blečić, Žakula, Markiš, Milijević, Jugović.

GROBNIČAN: Gojević, Šare, Frančišković, Čargonja, Pelčić, Banko, Čargonja, Zurak, Franković, Fućak, Brnja. Još su igrali: Vujasin.

Stariji pioniri Rijeke poraženi su od Grobničana 2:3 u utakmici 1. kola Prve lige NS Rijeka.

Kao i proteklih sezona bijeli u ovom uzrastu nastupaju s mlađim godištem.

Rijeka je utakmicu otvorila bijegom Radusina po desnoj strani i sjajnim lobom, pravim eurogolom, preko vratara Grobničana u 11. minuti – 1:1.

Gosti su se u igru vratili preko Raca (28′), a Rijeka je ponovo povela u 42. minuti.

Uljan Poklar se izbacio po lijevoj strani i uputio oštar, poluvisoki ubačaj. Na loptu je naletio Radusin i unutarnjim dijelom kopačke zakucao u gol ispred braniča – 2:1.

Ipak, Grobničan se vratio samo dvije minute kasnije golom Barbića (44′), a konačnih 2:3 postavio je Šimatović u 64. minuti.

pioniri_HNK_Rijeka-34602 Foto HNK Rijeka

Rijeka – Grobničan 2:3

Utakmica 1. kola Prve lige NS Rijeka – stariji pioniri: Rijeka – Grobničan 2:3 (1:1). Igralište Robert Komen. Gledatelja: 30. Sudac: Marin Rožman.

Strijelci: 1:0 Radusin (11′), 1:1 Rac (28′), 2:1 Radusin (42′), 2:2 Barbić (44′), 2:3 Šimatović (64′).

RIJEKA: Đukić (od 36′ Pichler), Karamarko (od 52′ Mehić), Martinović, Tomić (od 29′ Štiglić), Krivačić (od 21′ Bradamante), Soldan, Prole (od 52′ Pozder), Plazibat, Radusin, Špehar (od 52′ Savković), Uljan Poklar (od 52′ Gašparac).

GROBNIČAN: Baždarić, Čargonja, Doričić (od 48′ Vukelić), Čaval, Gumbarević (od 48′ Kolić), Čargonja (od 47′ Petrović), Sudan (od 47′ Bajmak), Barbić, Štefanac (od 36′ Šimatović), Radetić, Rac (od 47′ Mujkić).