Raić Sudar: “Zimi se ne gradi momčad, već popunjava” – Rijeka pred prijelaznim rokom

Autor: Nikola Cvjetović 05.01.2026

najava_lille_dalovic_raic_sudar_nk_rijeka__5_

- Kod nas je najbitnije da se što manje pogriješi kod dovođenja igrača. To je ključ svega – što manje pogriješimo, to je bolje za nas, ističe Raić Sudar.

Rijeka - U ovotjednoj emisiji Radio Rijeke 'Pod stijenama Kantride' otvorena je tema zimskog prijelaznog roka u HNK Rijeci i pitanja koja najviše zanimaju navijače – zvone li telefoni već od ranog jutra i kakve poteze klub planira povući u razdoblju koje je znatno kraće i zahtjevnije od ljetnog roka.

Iako zimski prijelazni rok službeno počinje 10. siječnja i traje do 17. veljače, Rijeka već 20. veljače igra prvu službenu utakmicu nastavka sezone, što dodatno pojačava pritisak na sportsku politiku kluba. O očekivanjima, ograničenjima i planovima govorio je sportski direktor Rijeke Darko Raić Sudar.

Kako ističe Raić Sudar, zimski prijelazni rok u pravilu ne služi za temeljito slaganje momčadi, već za popunjavanje eventualnih praznina nastalih odlascima igrača.

„Zimi se više ne dograđuju ekipe. Ako netko odlazi, pokušaš popuniti ekipu. Puno je teže jer su igrači većinom pod ugovorima usred sezone“, naglasio je sportski direktor Rijeke.

Dodaje kako za klupsku upravu prijelazni rok zapravo traje cijele godine, jer se igrači kontinuirano prate, analiziraju i s njima se povremeno ulazi u kontakte. Ključ svega, kaže Raić, jest minimizirati pogreške pri dovođenju novih igrača.

„Kod nas je najbitnije da se što manje pogriješi kod dovođenja igrača. To je ključ svega – što manje pogriješimo, to je bolje za nas.“

Financijska realnost i dalje snažno oblikuje riječku transfer-politiku. Raić Sudar otvoreno priznaje da Rijeka, za razliku od mnogih europskih klubova, nema većinu budžeta pokrivenu televizijskim pravima i sponzorstvima, zbog čega transferi ostaju ključan izvor financijske stabilnosti.

„Imamo razliku u budžetu koju moramo nadoknaditi na neki drugi način. Najčešće su to transferi“, ističe Raić, dodajući kako ni sportski uspjesi poput dvostruke krune i prezimljavanja u Europi zasad nisu donijeli značajniji iskorak u privlačenju velikih sponzora.

Uoči božićno-novogodišnje stanke održani su i sastanci trenera Víctora Sáncheza, predsjednika kluba i sportskog direktora, na kojima se razgovaralo o mogućim pojačanjima. Trener je iznio svoje želje, ali je pritom pokazao razumijevanje za financijske okolnosti.

Raić Sudar otkriva da su identificirane tri ključne pozicije na kojima bi Rijeka, u slučaju odlazaka, najviše trebala pojačanja: krilni igrač, defanzivni vezni te jedan obrambeni igrač.

„Priča o krilu traje još od ljeta. Gledamo se pojačati i na poziciji zadnjeg veznog te jednog obrambenog igrača. To su tri pozicije koje bi nam najviše nedostajale u ovom kadru.“

Sve, međutim, ovisi o potencijalnim odlascima. Igrači poput Jankovića i Fruka već su se ranije spominjali kao mogući transferi, a interes za pojedince postoji, no Raić upozorava da je put od upita do realizacije transfera dug i neizvjestan.

„Upita ima, ali od upita do finalizacije transfera je dalek put. Vidjet ćemo što će se dogoditi“, zaključio je sportski direktor Rijeke.

Osim prijelaznog roka, u emisiji je bilo riječi i o europskim ambicijama kluba te mogućem protivniku u play-offu Konferencijske lige, čiji će ždrijeb biti održan 16. siječnja. Koga bi Rijeka radije vidjela – poljskog ili ciparskog protivnika – možete doznati u emisiji Pod stijenama Kantride.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...