Nogometaši Osijeka i Rijeke remizirali

Autor: Nikola Cvjetović 02.12.2023

ivanovic,_osijek_-_rijeka_ Foto HNK Rijeka

Rijeka - Nogometaši Osijeka i Rijeke odigrali su 0:0 u utakmici 17. kola SuperSport HNL-a.

U petoj minuti Fruk je sjajno izbacio Pašalića loptom u prostor, Pašalić se sjurio prema golu, ušao uz kazneni prostor ali udarac, koji je prošao pored dva braniča, ukrotio je Malenica.

U desetoj minuti Osijek je iskoristio pogrešku u obrani Rijeke, Pušić se našao u dobroj prilici, ali Labrović je siguran.

Osijek je novu priliku imao u 17. minuti. Nakon duplog pasa po desnoj strani, Bukvić je okušao udarac, ali nije bilo preciznosti.

Dvije minute kasnije, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Bralić je bio najviši u skoku, ali bio je to lagan zadatak za Labrović.

Rijeka je uzvratila sjajnom akcijom u 20. minuti. Fruk je sjajno prošao pored braniča Osijeka u kaznenom prostoru, ali udarac nije bio precizan.

Do kraja prvog dijela valja izdvojiti dobru situaciju za Prekodravca (33′) koji je sam primio loptu u kaznenom prostoru, okrenut leđima golu, pokušao spustiti za suigrače.

U 38. minuti Osijek je zadnji put prijetio u prvom dijelu, odličan ubačaj pred gol Rijeke, Bralić je ostao sam, ali udarac glavom otišao je pored gola.

Rijeka je drugi dio otvorila udarcem Fruka s 18 metara, ali lopta je na kraju pogodila Ivanovića.

U 57. minuti kontra Rijeke, Pašalić je odlično pucao s 18 metara, Malenica je uspio obraniti udarac.

Minutu kasnije Ivanović je pucao s 18 metara, lopta je od bloka otišla u korner.

U 66. minuti Fruk je ušao s lijeve strane u kazneni prostor, ali snažan udarac išao je ravno u Malenicu.

U 73. minuti Rijeka je imala stopostotnu priliku. Fruk je gurnuo loptu koja je stigla do Pašalića.

Napadač Rijeke našao se sam pred Malenicom koji je odličnom reakcijom obranio njegov udarac.