Rijeka u subotu započinje svoj put u doigravanju na teškom gostovanju u Zagrebu

Autor: Marina Pauletić 24.04.2025

HMNK_Rijeka_-_futsal_dinamo,_cetvrtfinale_hrvatskog_kupa_4 Foto: ilustracija

Prvi četvrtfinalni ogled na relaciji Zagreb – Rijeka na rasporedu je u subotu, 26. travnja u 20:15 uz prijenos na MaxSport 1 kanalu.

Rijeka – Nakon teškog i mukotrpnog prvenstvenog dijela sezone koji su obilježili izostanci ponajboljih pojedinaca, promjene kadra i nekonzistentna igra, malonogometaši Rijeke u subotu započinju svoj put u doigravanju koje su izborili tek u zadnjem kolu fantastičnom igrom i visokom pobjedom na gostovanju kod Olmissuma rezultatom 1-6. Matematika lige je jednostavna, Rijeka je prvenstveni dio završila osma, dakle njezin protivnik je prvoplasirana momčad, njihov ovosezonski gorki protivnik protiv kojeg su upisali tri poraza – Futsal Dinamo. Budući da je Dinamo nositelj, njegovo je prvo domaćinstvo pa ovaj vikend gledamo dva derbija Rijeke i Dinama u Zagrebu, jedan u velikom, a drugi u malom nogometu. Bijeli su iskoristili tri tjedna stanke kako bi se što bolje pripremili za teško gostovanje u Ciboni te u Zagreb putuju u pozitivnom naboju s nadom i voljom da se nametnu Dinamu i dođu do prve ovosezonske pobjede nad ljutim rivalom koji ima dugogodišnje iskustvo igranja u doigravanju.

„Nakon turbulentne i dugačke sezone kroz koju smo se jako namučili mislim da smo zaslužili biti tu gdje jesmo. U subotu idemo u goste dobrom znalcu protiv kojeg smo tri puta gubili iako smo nekad bili i bolji. To je sada iza nas kao i cijela sezona prije toga, idemo jako i koncentrirano u doigravanje i nadamo se povratku iz Zagreba s pobjedom“ - izjavio je „motor“ Riječana, slovenski reprezentativac Teo Turk.

„Očekuje nas teška utakmica protiv kvalitetnog protivnika i aktualnog prvaka. Futsal Dinamo je ekipa s puno kvalitete sto su pokazali protiv nas u prvenstvu i kupu, ali mi smo se dobro pripremili i znamo što želimo na terenu. Idemo hrabro, borbeno i s vjerom u našu igru. Dat ćemo sve od sebe da dođemo do važne pobjede pred uzvrat na Trsatu“ – riječi su Leona Tomića, osamnaestogodišnjaka koji se kroz sezonu etablirao kao prvi vratar riječke momčadi.

Prvi četvrtfinalni ogled na relaciji Zagreb – Rijeka na rasporedu je u subotu, 26. travnja u 20:15 uz prijenos na MaxSport 1 kanalu.

pocket icon
Više sa portala torpedo.media ...