Rijeka uvjerljivo pobijedila Domžale

Autor: Nikola Cvjetović 22.03.2024

Rijeka_Domzale Foto HNK Rijeka

Rijeka – Domžale 6:0

Rijeka - Nogometaši Rijeke pobijedili su Domžale 6:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na Rujevici.

Bijeli su u trening utakmici još jednom se iskazali na domaćem terenu.

Rijeka je povela u 15. minuti. Bogojević je primio loptu, probio desnu stranu i ubacio, a Janković poentirao – 1:0.

Veiga je zatim propustio dvije dobre prilike (22′, 25′), dok su Domžale imale odličnu priliku u 27. minuti, ali udarac Stuparevića odličnom reakcijom zaustavio je Zlomislić.

U 39. minuti Nwankwo je srušio Ivanovića, a sudac je dosudio najstrožu kaznu. Janković je preuzeo odgovornost, ali greda je zaustavila udarac.

Drugi gol stigao je u 43. minuti. Veiga je presjekao loptu i povukao kontru sjajno proigravši Obregona. Kolumbijski napadač “lažnjakom” se riješio pratnje i poentirao – 2:0.

Prvo poluvrijeme bijeli su zaključili golom Ivanovića u 45. minuti. Sjajan dupli pas Ivanovića i Fruka otvorio je prostor napadaču Rijeke koji se sjurio prema golu i poentirao – 3:0.

U 57. minuti Ivanović je bio siguran s bijele točke (4:0), a golgeterski niz nastavio je i Galešić u 67. minuti.

Rijeka je izborila slobodan udarac, Galešić je odlično naciljao s dvadesetak metara – 5:0.

Rijeka je golijadu zaključila u 78. minuti. Ivanović je ostavio loptu za Marića koji je poentirao – 6:0.

Pipremna utakmica: Rijeka – Domžale 6:0 (3:0). Stadion HNK Rijeka na Rujevici. Bez gledatelja. Sudac: Marin Rožman. Pomoćnici: Perkov i Marušić.

Strijelci: 1:0 Janković (15′), 2:0 Obregon (43′), 3:0 Ivanović (45’+1′), 4:0 Ivanović (57′-11m), 5:0 Galešić (73′), 6:0 Marić (78′).

Žuti kartoni: Bogojević (Rijeka), Nwankwo (Domžale).

RIJEKA: Zlomislić (78′ Todorović), Veiga (46′ Smolčić), Dilaver (46′ Galešić), Mitrović (46′ Radeljić), Čabraja (46′ Grgić), Petrovič (60′ Pavlović), Ivanović (78′ Došen), Fruk (60′ Selahi, od 78′ Murica), Janković (60′ Yansane), Bogojević (78′ Miškulin), Obregon (46′ Marić).

DOMŽALE: Tratnik, Klemenčič, Krstovski, Dovžan Karahodžić, Hodžić, Stuparević, Nwankwo, Krupić, Štrum, Tolić, Bobarić. Još su igrali: Golič, Markuš, Zaubukovnik, Malov, Hmura.