Stariji i mlađi pioniri odnijeli pobjede na Krku

Autor: Marina Pauletić 18.03.2023

stariji_pioniri-67583

Krk/Rijeka – Stariji pioniri Rijeke pobijedili su na gostovanju momčad Krka 3:0 u utakmici 15. kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka.

Rijeka je od početka utakmice imala inicijativu i dominaciju, te nakon nekoliko propuštenih prilika povela je u 18. minuti. Nakon asistencije Milanovića, Vešligaj je pravovremeno utrčao i zatresao mrežu udarcem unutar kaznenog prostora – 0:1.

Drugi pogodak u 30. minuti bio je kao repriza prvog gola. Škafar je ovoga puta proigrao Vešligaja koji je opet bio siguran realizator – 0:2. Rijeka je pobjedu potvrdila u 62. minuti kada je Žakula bio siguran s bijele točke – 0:3.

Krk – Rijeka 0:3

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 30. Sudac: Zlatko Piršić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Vešligaj (18′), 0:2 Vešligaj (30′), 0:3 Žakula (62′-11m).

Žuti karton: Oroshi (Krk).

KRK: Prendivoj, Stanić, Kuljiš (od 60′ Ejupi), Novak (od 46′ Ćosić), Oroshi (od 67′ Bilić – Pavlinović), Hadžić, Fanuko (od 60′ Depikolozvane), Džaferović (od 67′ Borjanić), Kožinec, Fantov (od 67′ Depikolozvane), Lindarić (od 46′ Babij).

RIJEKA: Đukić (od 36′ Pichler), Grulović (od 52′ Peršić), Gubo (od 52′ Karabaić), Slaviček, Starčević, Korlević (od 46′ Lenac), Milanović (od 36′ Cvitanović), Šerifi (od 46′ Jelavić), Goja (od 36′ Žakula), Škafar Žužić, Vešligaj.

mladi_pioniri-75362

Mlađi pioniri Rijeke pobijedili su na gostovanju Krk 8:0 u utakmici 15. kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka.

Rijeka je povela u 5. minuti. Travalja je ubacio s desne strane, Jerčenović je glavom stigao prije vratara – 0:1. Drugi gol stigao je u 16. minuti. Nakon dodavanja Travalje, Jerčenović je lijepo primio loptu u 16 metara, prvi udarac je blokiran, a iz odbijene lopte sigurno je pogodio za 0:2.

Rijeka je nastavila s dobrom igrom, u 19. minuti Došen je ubacio s lijeve strane a Travalja je pogodio sa sedam metara nakon pravovremenog utrčavanja – 0:3. U 21. minuti Rako je, nakon duplog pasa s Jerčenovićem, zatresao mrežu preciznim udarcem od vratnice – 0:4. Peti gol stigao je u 29. minuti. Nakon lijepe akcije Šišula i ubačaja s lijeve strane, Cvitanović je poentirao – 0:5.

Do kraja utakmice Rijeka je još triput zatresla mrežu. U 36. minuti Travalja je bio precizan snažnim udarcem pod gredu s 12 metara (0:6), Midžić je u 48. minuti zatresao mrežu nakon individualne akcije, dok je konačan rezultat postavio Pintar u 54. minuti snažnim i preciznim udarcem desnom nogom s dvadesetak metara.