Treća NL zapad: Pomorac do boda u utakmici s favoritima, novi poraz Halubjana

Autor: Nikola Cvjetović 22.10.2023

halubjan_vinodol_2023_brnasi__16_

Nogometaši Halubjana doživjeli minimalni poraz u Rovinju.

Rijeka - U osmom kolu Treće NL zapad nogometaši Pomorca kod kuće su uspjeli doći do boda protiv favorita, NK Vinodol (1:1). Domaći su poveli pogotkom Blečića u završnici prvog poluvremena, a gosti izjednačili preko Brdara s bijele točke.

Nogometaši Halubjana minimalno poraženi vratili su se iz Rovinja.

POMORAC 1921 - VINODOL 1:1

Kostrena - Igralište Žuknica. Gledatelja: 100. Sudac: Dominik Bojan (Guci Draganički). Strijelci: 1:0 Blečić (43'), 1:1 Brdar (78'-11m). Žuti kartoni: Dorčić, trener Miletić (Pomorac 1921), Nekić, Tomić, N. Peričić (Vinodol).

POMORAC 1921: Nicoletti, Dundović, Šprem-Veljavečki, Leko, Ende, Žeželj (od 88. Šestan), Lapić (od 69. Sobotinčić), Rožajac (od 69. Dorčić ), Golja, Matković, Blečić.

VINODOL: M. Ugrinović, Tonković, Mazzarolli, Barac, N. Peričić, Filipović, Nekić (od 71. M. Peričić), Bogdanić, Tomić, Buršić, Petrinović (od 59. Brdar).

Pomorac 1921 i Vinodol odigrali su neodlučeno utakmicu u kojoj su obje momčadi imale prilike odrediti drugačiji tijek utakmici.

Momčad Vinodola od prve se minute postavila visoko kao što priliči favoritu, odmah se moglo naslutiti da će utakmica biti zanimljiva.

ROVINJ – HALUBJAN 1:0

Rovinj - Igralište Valbruna. Gledatelja: 150. Sudac: Marin Rožman (Rijeka). Strijelac: 1:0 Tošić (22'). Žuti kartoni: Bernobić, Butući, Herak (Rovinj), Flego, Jurković (Halubjan)

ROVINJ: Kajfeš, Butući, Milošević (od 64. Acquavita), Perković (od 87. Kazalac), Matošević, Herak (od 87. Buljević), Pinčan, Tošić (od 80. Šverko), Paulinić, Peev, Bernobić.

HALUBJAN: Legac, Hunčak, Ciglar, Flego, Weitzer, Šimić, Mikulica, Dedić (od 53. Valenčić), Klapan (od 76. Delijaj), Jurković (od 76. Kučinić), Kovačević.

Rezultati 8. kola Treće NL zapad: NEHAJ – MEDULIN 1921 10:1, CRES – RUDAR 2:1, ULJANIK – KRALJEVICA 2:1, PAZINKA-PAZIN – BUJE 2:1, CRIKVENICA – NAPRIJED 1:0.

Poredak: Uljanik 24, Vinodol 19, Nehaj 16, Rovinj 16, Cres 13, Pomorac 1921 12, Pazinka 11, Kraljevica 9, Halubjan 8, Naprijed (H) 8, Buje 6, Crikvenica 6, Rudar (L) 5, Medulin 1921 4 boda.