[U OKU KAMERE] Adria Oil Škrljevo sa sedam trica na samom kraju utakmice pobijedilo Alkar

Autor: Anto Ravlić 20.02.2022

kk_skreljevo_kk_alkar_2022__4_-93758

Pobjedom 78:72 Zeleni su ostali u igri za plasman u Ligu za prvaka

kk_skreljevo_kk_alkar_2022__3_-45621

Mavrinci - Teško izborena, ali jako slatka pobjeda košarkaša Adria Oil Škrljeva protiv Alkara 78:72 u zaostaloj utakmici 16. kola HT Premijer lige. Ovom pobjedom Zeleni su ostali u igri za plasman u Ligu za prvaka.

Alkar bolje otvara utakmicu, pa nakon četiri minute igre na semaforu stoji 3:11. Adria Oil Škrljevo se budi pa s tricama Jelenkovića i Rajčića stižu na tri koša zaostatka (11:14). Na mali odmor odlazi se prednošću gostiju 14:18.

Početak druge četvrtine u znaku je Zelenih koji prvi put izjednačuju (18:18), a potom i stižu u vodstvo. Za prednost domaće ekipe od plus šest na velikom odmoru (37:31) pobrinuo se kapetan Josip Barnjak tricom sa sirenom.

kk_skreljevo_kk_alkar_2022__2_-23607

Treću četvrtinu dobili su gosti rezultatom 17:15 iako je domaćin imao i plus deset (46:36), no kod Alkara se ukazao Viktor Šarić koji sa šest koševa u nizu smanjuje prednost domaćina na plus četiri (52:48) na isteku tridesete minute.

Prvih pet minuta posljednje četvrtine u znaku je Alkara koji na krilima MCGlyna prelazi u prednost, pa nakon što je iskoristio tri slobodna bacanja, a potom zabio tricu, koja mu je bila 22. koš za prednost plus sedam 55:62. I onda kreće luda završnica u kojoj smo vidjeli čak četiri trice Barnjaka (ukupno sedam) i tri Jelenkovića. Utakmica je odlučena 36 sekundi prije kraja kada je pri rezultatu 72:69 ispod koša poentirao Šajin.

Najučinkovitiji kod Adria Oil Škrljeva bio je Barnjak s 28 postignutih koševa, Šajin je došao do 18, a Jelenković 17.