Varaždin pobjednik 50. izdanja Memorijala „Pero Radaković“

Autor: Marina Pauletić 06.04.2023

memorijal_pero_radakovic-81250

I kako se utakmica počela bližiti kraju Rijeka je postajala sve opasnija i u samoj završnici propustila je golom riješiti pitanje pobjednika.

Rijeka - Pioniri Varaždina pobjednici su 50. izdanja Memorijala „Pero Radaković“ nakon što su u finalu bili uspješniji od Rijeke 5:4 (0:0) nakon izvođenja jedanaesteraca.

Iako je Rijeka prvo stekla prednost nakon gola Starčevića i promašaja Levaniča, već u idućoj seriji Cigula je zaustavio udarac Slavičeka, a Habek je izjednačio na 1:1

Uslijedili su sigurni izvođači za bijele Škafar Žužić, Karabaić i Milanović, dok su za Varaždin sigurni bili Benko, Pavlina i Šafarić.

U posljednjoj seriji Cigula je pročitao i obranio udarac Goje, dok je Debelec zatresao mrežu i donio pobjedu svojoj momčadi!
Rijeka je utakmica otvorila pokušajem Šerifi sa 16 metara. Na drugoj strani, dvije minute kasnije, Pavlina se našao u dobroj situaciji u kaznenom prostoru Rijeke, ali njegov udarac je blokiran.

U 13. minuti, nakon lijepog prodora, udarac s ruba kaznenog prostora okušao je Cvitanović, ali gostujući blok spriječio je pokušaj.

Šest minuta kasnije uslijedila je najbolja prilika Rijeke u prvom dijelu, jedna povratna lopta stigla je do Žakule koji je ostao sam pred golom, ali nije dobro zahvatio loptu i udarac je otišao preko grede.

Kako je utakmica odmicala Varaždin je postajao sve opasniji. U 22. minuti Mikulčić je nakon odličnog prodora izbio pred gol Rijeke, ali mu je na kraju pobjegla lopta i nije uspio kvalitetno pucati.

U 29. minuti sto postotna šansa za Varaždin. Pavlina je smirio jednu visoku loptu, sjurio se u kazneni prostor, izbio sam pred gol, ali Juretić je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.
Gosti su nastavili pritiskati, u drugom poluvremenu valja izdvojiti pokušaj Levaniča u 37. minuti, dok je domaćin odgovorio pokušajem Žakule (40′) čiji je udarac blokiran u kaznenom prostoru Varaždina.

I onda je stigla 42. minuta i dvije velike prilike za Varaždin unutar jedne akcije. Prvo su Levanič i Benko odigrali dupli pas, Levanič je s lijeve strane ušao sam prema golu. Juretić je ponovo sjajno obranio, lopta se odbila do usamljenog Benka na sedam metara koji je imao mogućnost jednostavno pospremiti loptu u mrežu, ali njegov udarac blokiran je na gol crti. U 48. minuti pokušaj Mikulčića otišao je pored gola, dok je udarac Karabaića (49′) sa 17 metara iz slobodnog udarca, otišao preko gola.

U 29. minut sto postotna šansa za Varaždin. Pavlina je smirio jednu visoku loptu, sjurio se u kazneni prostor, izbio sam pred gol, ali Juretić je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

U 48. minuti pokušaj Mikulčića otišao je pored gola, dok je udarac Karabaića (49′) sa 17 metara iz slobodnog udarca, otišao preko gola.

U 50. minuti Škafar Žužić uputio je udarac, vratar Varaždina odbio je loptu, čak trojica igrača Rijeke pokušala su doći do odbijanca ali nisu uspjeli

U posljednjim trenucima utakmice Rijeka je bila na centimetar od pobjede, udarac Škafar Žužića zaustavila je vratnica.

Nakon finala, uz momčadske nagrade, podijeljene su i one pojedinačne. Dominik Pavlina iz Varaždina dobio je nagradu za najboljeg igrača turnira, dok je Nik Šafar Žužić (Rijeka) najbolji strijelac turnira.

Treće mjesto osvojila je Istra pobijedivši u razigravanju Olimpiju 9:8 nakon izvođenja jedanaesteraca (1:1).